İBB Başkanı İmamoğlu Dudullu - Bostancı Metro Hattı Çalışması İçin İncelemede Bulundu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapımına daha önce ara verilen ve göreve gelmesinin ardından çalışmaların yeniden başlatıldığı Dudullu-Bostancı Metro hattı projesinin şantiyesini ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

İBB Başkanı İmamoğlu Dudullu - Bostancı Metro Hattı Çalışması İçin İncelemede Bulundu!

Dudullu - Bostancı Metro Hattı projesi şantiyesini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hattın son durumu ve İstanbul'un mevcut metro hattı inşaatları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

EKREM İMAMOĞLU: METRO HATTI PROJELERİNE KDV VE VERGİ MUAFİYETİ GETİRİLMELİ

Yapımına tekrar başlanan Dudullu Bostancı Metro hattı projesi şantiyesini ziyaret eden Başkan Ekrem İmamoğlu Ulaştırma Bakanlığı'nın İstanbul Havalimanı metrosu inşaatını yapmasını alkışladıklarını belirterek "Bir şeyi daha alkışlamak isteyebiliriz. Özellikle raylı sistemler gibi toplu taşıma unsurunun birtakım muafiyetlere sahip olmasını arzu ederiz. Yani Bakanlığın bunu çalışması lazım. Şurada ödediğimiz KDV’ler, şurada ödediğimiz vergilere bence yazıktır.

Bu tür şeyler, zulümdür. Bu tür katkılarla biz, aslında çok daha ciddi yatırımlar yapabiliriz diye düşünüyorum. Bu muafiyet kısmı çok değerli. Çok büyük rakamlar tutuyor. Bunları çözersek el birliği ile yatırımlarımızı, bu anlamdaki çağdaş yatırımlarımızı daha güçlü seviyelere taşıyabiliriz" diyerek bu tip ulaşım projelerinde kendilerine mutlaka vergi muafiyeti getirilmesi gerektiğini söyledi. 

M8 DUDULLU BOSTANCI METRO HATTI PROJESİ GÜZERGAHI VE DURAKLARI 

Bostancı 

Emin Ali Paşa 

Ayşekadın 

Kozyatağı 

Küçükbakkalköy 

İçerenköy 

Kayışdağı 

Mevlana 

İmes 

Modoko

Dudullu 

Huzur 

Parseller. 

Emlak365.com