İBB Başkanı İmamoğlu Duyurdu! Yedikule Gazhanesi Restorasyon Çalışmaları Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Yedikule Gazhanesi'nin restorasyon çalışmalarının başladığını duyurdu. Yedikule Gazhanesi, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayacak.

Yedikule Gazhanesi Restorasyon Çalışmaları Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi 214'te eski idare tarafından ihale edilerek 2019 yılında bitirilmesi taahhüt edilen Hasanpaşa Gazhanesi'ni 2021 yılında 1 buçuk yıl süren çalışmanın ardından Müze Gazhane olarak hizmete açmıştı. Müze Gazhane açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yedikule Gazhanesi'nin restorasyon çalışmalarının da başladığını, İstanbul'u kültür sanat ve müze alanı ile buluşturacaklarını açıklamıştı.

İmamoğlu Yedikule Gazhanesi'ne ilişkin açıklamasında "Bir başka mutlu haber daha vermek isterim: Burasıyla aynı kaderi paylaşan ve atıl durumda olan Yedikule Gazhanesi'nde de restorasyon çalışmalarına başladığımızı ve orada da sizi, İstanbulluları yine çok değerli bir kültür-sanat alanıyla, müze alanıyla buluşturacağımızı da İstanbullulara müjdelemek istiyorum." demişti.

YEDİKULE GAZHANESİ RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İBB Başkanı İmamoğlu Duyurdu! Yedikule Gazhanesi Restorasyon Çalışmaları Başladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün sosyal medya hesabından Yedikule Gazhanesi'ne ilişkin bir paylaşım yaptı. İmamoğlu paylaşımında "İstanbul için çok güzel bir haber. Yıllardır kaderine terk edilmiş Yedikule Gazhanesi’nin restorasyonuna başladık. Burası da Kadıköy’deki Müze Gazhane gibi her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayacak bir kültür, sanat, bilim ve etkinlik alanı olacak. Şehrimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu Duyurdu! Yedikule Gazhanesi Restorasyon Çalışmaları Başladı - Resim : 2

YEDİKULE GAZHANESİ NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Yedikule Gazhanesi İstanbul Fatih, Yedikule'de yer alıyor. Yedikule'ye toplu taşıma kullanarak otobüs, tren, metro ve minibüsle ulaşım sağlanabiliyor. Otobüs hatlarından 48A, 80T, 93M, MR20, tren hatlarından Marmaray Ataköy- Pendik, Marmaray Halkalı-Gebze hatları, metro M1A ve M2, minibüs A-01 ile ulaşım sağlanabiliyor.