İBB Sözcüsü Murat Ongun Açıkladı: Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküleri Ne Zaman Açılacak?

İstanbul'da yeni metro hatları ve raylı sistem projeleri çalışmalarına hız verilirken konu hakkında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun devam eden projeler hakkında açıklamada bulundu. Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler hattı son durum ne, ne zaman açılacak?

İBB Sözcüsü Murat Ongun Açıkladı: Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküleri Ne Zaman Açılacak?

Hem nüfusun hem de araç sayısının büyük bir hızla artması nedeni ile ulaşımın büyük bir sorun haline geldiği İstanbul'da raylı ulaşım projeleri büyük önem taşırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun önemli açıklamalarda bulundu. 

İBB Sözcüsü Murat Ongun Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküleri hattı projesinde son durum hakkında bilgi verirken hattın ne zaman hizmete gireceğini duyurdu. 

F4 RUMELİ HİSARÜSTÜ-AŞİYAN FÜNİKÜLER HATTI DURAKLARI 

Rumeli Hisarüstü 

Aşiyan 

Rumeli Hisarüstü istasyonunda M6 Levent-Hisarüstü-Boğaziçi Üniversitesi hattı ile entegre olacak.

RUMELİ HİSARÜSTÜ-AŞİYAN FÜNİKÜLER HATTI NE ZAMAN AÇILACAK?

2017 yılında yapımına başlanan Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküleri için çalışmalarda sona gelindi. Konu hakkında resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun projenin kendilerinin göreve geldiği tarihte yüzde 25 tamamlanma oranına sahip oldğunu belirterek bugün projenin yüzde 70 oranında tamamlandığını ve 29 Ekim 2021 tarihinde projenin açılacağını duyurdu.

Rumeli Hisarüstü bölgesi ile boğaz sahilinde yer alan Aşiyan Parkı arasında inşa edilen hat hizmet vermeye başladığı anda M6 hattı entegrasyonu ile boğaz sahili ve Büyükdere caddesi arasında ulaşım konusunda İstanbullulara büyük kolaylık sağlayacak. 0.8 kilometre uzunluğa sahip olan hat ulaşım süresini 2,5 dakikaya indirecek. Günlük yolu kapasitesi 3 bin kişi olarak açıklanan proje 29 Ekim 2021 tarihinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında hizmete açılacak.

Yorumlar (0)