İl İl Araştırdık! Bahçeli, İki Katlı, Tek Katlı, Deniz Kenarı, Havuzlu, Villa Tipi Müstakil Ev Fiyatları

Pandemi sürecinin etkileri vatandaşların alışkanlıklarının da değişmesine neden oldu. Uzun yıllardır vatandaşların ev alımlarında ilk tercihleri apartman dairesi olurken 2020 yılı ile birlikte bu tercihler değişme gösterdi. Müstakil ev fiyatları vatandaşlar tarafından daha çok aranırken bizlerde haberimizde bu evler için talep edilen fiyatları derledik. İşte ev alacaklar için bahçeli, bahçesiz, tek katlı, denize sıfır, köy içinde müstakil ev fiyatları.

İl İl Araştırdık! Bahçeli, İki Katlı, Tek Katlı, Deniz Kenarı, Havuzlu, Villa Tipi Müstakil Ev Fiyatları

Müstakil ev alım satım piyasası son birkaç aydır tarihinin en hareketli dönemini yaşıyor. 

2020 yılı öncesinde belli bir oranı aşamayan müstakil ev satışları yeni yıl içinde rekor seviyelere ulaştı. Bu kapsamda ev almak isteyen ve araştırma içerisinde olan vatandaşlar için bizlerde emlak365.com olarak müstakil ev alım satımlarını incedik. 

MÜSTAKİL EV ALIM SATIMLARI ARTTI

Pandemi sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarıo dönem vatandaşları çok zorlamıştı. Ayrıca pandemide insanlardan uzak kalmak isteyenler apartman ve binalarda bu isteklerini belli bir oranda gerçekleştirebildiler. 

Sürecin bu şekilde işlemesi ve pandeminin etkilerinin daha ne kadar devam edeceğinin bilinmemesi vatandaşların ev tercihlerine müstakil evleri eklemelerine neden oldu. Çok sayıda vatandaş bu isteklerini gerçekleştirirken hem müstakil ev arama sorma oranları hemde satış yüzdeleri arttı. 

Koronavirüs salgınının tetiklediği müstakil ev fiyatlarında oluşan talep ise halen devam ediyor. 

MÜSTAKİL EV FİYATLARI NE KADAR?

Müstakil ev fiyatları apartman dairesinden bağımsız olarak çok daha fazla değişkene bağlı olarak değişiyor. 

En önemli fiyat farkı ise evin bulunduğu şehrin emlak piyasası tarafından belirleniyor. Bunun yanında evin yapı kalitesi, çevresel etmenler bulunduğu muhit ev fiyatlarının belirlenmesinde etkili oluyor. Ev fiyatlarını belirleyen diğer etmenler ise şunlar;

* Evin yeni veya eski olması, evin yaşı

* Evin bulunduğu il ve ilçedeki konut fiyatları

* Evin yapıldığı malzemelerin kalitesi

* Evin taş ev, prefabrik ev, villa olması

* Ek özelliklere sahip olunması; havuz, bahçe

* Evin ısınma durumu, doğalgaz veya diğer ısınma şekilleri.

İL İL MÜSTAKİL EV FİYAT LİSTESİ 

Müstakil ev alacaklar için internet üzerinden yayımlanan ilanların bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte ev alacaklar için ortalama fiyat verebilecek olan ilanlar. 

Müstakil ev fiyatlarına ilişkin paylaştığımız görseller internet üzerinden satış ilanları yayımlayan Sahibinden'den alınmıştır. Fiyatlar kişiler tarafından belirlenmiş olup değişkenlik gösterebilir. 

MÜSTAKİL EV FİYATLARI SON DÖNEMLERDE ARTTI

Müstakil ev fiyatları özellikle Mayıs 2020 tarihinden sonra önemli oranlarda arttı. Hem pandemi sürecinin etkileri nedeniyle gözde olan müstakil evler hemde artan talep nedeniyle yükselen fiyatlar Eylül ayı itibariyle bir miktar düştü. Fiyatların düşmesinde ki en önemli nedenlerden birisi de konut kredisi faizlerinin yükselmesi oldu.

Emlak365.com

Yorumlar (0)