İmamoğlu Beton Kanal Diyerek Video Paylaştı: İstanbul'u Korumak Vatanı Korumaktır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul projesi için yeni açıklamalarda bulunda. Sosyal medya hesabı üzerinden özel video yayımlayan Başkan İmamoğlu yine son derece sert ifadelerle projeyi eleştirdi ve projenin verimli tarım arazileri ile su kaynaklarını yok edeceğini iddia etti.

İmamoğlu Beton Kanal Diyerek Video Paylaştı: İstanbul'u Korumak Vatanı Korumaktır!
Kanal İstanbul projesi hakkında yaşanan tartışmalar tüm hızı ile devam ederken projeye şiddetle karşı çıkan isimler arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU'NDAN SON DAKİKA KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI: TARIM ARAZİLERİ YOK OLACAK! 

Kanal İstanbul güzergahı üzerinde drone kullanılarak çekilen görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "İstanbul'u korumak, vatanı korumaktır! Beton Kanal’ın yok edeceği İstanbul’un en verimli tarım arazilerini ve su havzalarını sizin için çektik.Projeyle, bu doğal yaşam alanları yok oluyor ve 1 milyondan fazla yeni nüfus geliyor" diyerek projenin İstanbul'un en verimli tarım arazileri ile su havzalarını yok edeceği yönündeki iddialarını bir kere daha gündeme taşıdı. Daha öncede proje hakkında benzer açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu'na yanıt veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iddiaların doğru olmadığını ve su kaynaklarını projenin olumsuz yönde etkilemeyeceğini duyurmuştu.

[video width="640" height="360" mp4="https://www.emlak365.com/wp-content/uploads/2021/04/Istanbulu-korumak-vatani-korumaktir.mp4"][/video]

KANAL İSTANBUL İHALESİ İÇİN YAPTIĞI AÇIKLAMA "MÜTEAHHİTLERE TEHDİT" OLARAK NİTELENDİRİLEREK ELEŞTİRİLMİŞTİ 

Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul projesine ilk kazmanın bu Haziran ayında atılacağının açıklanmasının ardından yapmış olduğu konuşmasında "Kanal İstanbul projesinin bugünlerde peşinde koşanlar, gelecekte af dileme ile kurtulamayacaklar. Hukukun önünde hesabını verirler. Bugün bu işe para vermenin peşinde koşanlar ya da ‘ihaleydi, ne yapalım biz de almaya çalıştık’ diyenler sadece basit bir şekilde süreçten sıyrılamazlar" diyerek ulusal ve uluslararası düzeyde kendisinin uyarı yaptığını söylemişti. Yapılan bu açıklama kamuoyunda büyük yankı uyandırmış, farklı tepkiler gelmişti.
Yorumlar (0)