İmar Barışı Süre Uzatma ve İmar Affı Taksitlendirme Çalışmaları Başladı!

İmar barışı son başvuru tarihi ve son ödeme tarihi için beklenen müjde geldi. Son başvuru tarihi ve son ödeme tarihi uzatılırken ödemelere taksitlendirme imkanı sunmak adına çalışmalar başladı

İmar Barışı Süre Uzatma ve İmar Affı Taksitlendirme Çalışmaları Başladı!

31 Aralık 2018 tarihi itibari ile sona erecek olan imar barışı son başvuru tarihi ve imar barışı son ödeme tarihi hakkında beklenen müjdeli haber geldi. 

Dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından kabul edilen Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile imar barışı son başvuru tarihi uzatma kararı alınacağı ihtimali ağırlık kazanmıştı. 

İmar Barışı Son Başvuru Tarihi ve İmar Barışı Son Ödeme Tarihi Uzatılacak! 

Konu hakkında dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda torba teklif görüşmeleri sırasında AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş kendisine diğer milletvekilleri tarafından yöneltilen imar barışı tarihi hakkında açıklama yaptı. 

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş kendisine yöneltilen "imar barışı son başvuru tarihi uzatılacak mı?", "imar affı son ödeme tarihi uzatılacak mı?" sorularına yönelik olarak “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” diyerek yanıt verdi. 

Yapılacak olan yasal değişiklik ile imar barışı boğaz öngörünüm içinde kapsama alınacağını dile getiren Muş “ Süre uzatımıyla alakalı... Bu, yürütmenin bir konusu. Bakanı aradım, dönüş yapacak bana, uzatıp uzatmayacak mısınız meselesine bir cevap isteyeceğim kendisinden.

Fakat burada, dediğiniz gibi, yıl sonu geldi, dolayısıyla bakanlığın burada bir tasarruf kullanması gerekiyor ki vatandaşlar bundan faydalanabilsin, makul bir süre” açıklamasında bulunarak süre uzatma kararı çıkmasının ağır bir ihtimal olduğunu söyledi. 

İmar Barışı Taksitlendirme Var Mı?

Bankaların kredi musluklarını kapatması yapı kayıt belgesi ödemesi için imar barışı kredisi çekmek isteyen kişilerin zorlanmasına neden oldu. Elinde nakit birikimi bulunmayan, bankadan da imar affı kredisi çekemeyen vatandaşlar imar barışı taksitlendirme imkanı istemişti. 

Gelen "imar barışı taksitlendirme olacak mı?" sorusu üzerine ise AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş “Bakanlık bu konuda çalışıyor diye biliyorum.” açıklamasında bulunarak imar barışı taksitlendirmesi hakkında çalışmalar olduğunu dile getirdi. 

YAPI KAYIT BELGESİ ÜCRETİ ÖDEYEMEYENLER İÇİN: İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Kredisi Veren Bankalar, En Uygun Kredi Hangi Bankada?

İmar Barışı Hatalı Beyan Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılacak?

İmar Barışı Son Başvuru Tarihi İkinci Kez Uzatılacak Mı?

Sarıyer, Üsküdar, Beykoz Boğaz Öngörünüm Torba Yasa İle İmar Barışı Kapsamı İçine Alınıyor

TKGM İmar Barışı / İmar Affı Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları!

Emlak365.com

Yorumlar (99)
Ömer dal 2 yıl önce
İmar barışı ödemeleri devlet tarafından taksitlendirilmiş olsa bize kolaylık olacak e devletten giriş yaptık fakat yatıracak nakitimiz yok çok sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz yetkilerimizin bu konuda duyarlı olacağını ümüt ediyorum ve rahatlatacak bir taksitlendirmesi bekliyorum
Er ka 2 yıl önce
Faizsiz en az 24 taksit olmasi gerekiyor.herkesin faydalanmasi için.
Mezher şık 2 yıl önce
Başvurumuzu yaptık ama nakit probleminden dolayı parayı yatıracağım durumum yok
Devletimiz süreyi uzatıp bize Bi kolaylık sağlamalı ve ayrıca taksitlendirme olmalı tek seferde bu parayı yatırmak zor oluyor
Mustafa 2 yıl önce
İmar barışı uzatılsın lütfen çok sıkıştık
Yunus dönmez 2 yıl önce
Acil taksitlendirme lütfen çok mağduruz
hüseyin 2 yıl önce
imar barsnı sayın cumhur baskanmz uztır yada taksitlendirme yaparsa ona minnatar kalacayz nakitimiz yok lütfrn bu msjı ilgili yere ulatn gelecek olumlu haber herkesi mutlu edecek
aylin 2 yıl önce
imsr barisinda cati katlari hakkinda da baris bekliyoruz birde parada taksit olsun tapusu olmayan yere bsnka kredi vermiyor birikimimiz yok ne olur imar affi uzatilsin ve ödeme kolayligi saglansin milletin durumu belli yine zengin fakir ayrimi olmasin parasi olan aldi olmayan dekleyemedi taksit olnagi bekliyoruz sayin cumhurbaşkanimizdan
Meryem 2 yıl önce
Cumhurbaşkanımız sırayla herkesin yarasına mehlem oluyor 2018de yapılan çatı katların imar barışına girmesini sağlayacaktır inşaAllah bu müjdeyi dört gözle bekliyoruz hiç şüphemiz yok güvenimiz sonsuz Allah başımızdan eksik etmesin sağlıklı uzun ömürler versin
oktay ünlü 2 yıl önce
inşAllah bu ödeme konusunuda ele alsa iyi olurdu çünkü bankalar kıredi vermiyor maaş borosu düşük diyorlar bide kefil diyorlar kimse kefil olmuyor vatandaş devlete ödesin 3 ay yada 6 ayda ğbir sizce nasıl olurdu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın