İnşaat Bittiğinde Elektrik Altyapısı Hazır Olacak, Elektrik Borcundan Dolayı Kesinti Yapılamayacak!

EPDK tarafından açıklanan yeni yönetmelik ve genelge ile vatandaşa peş peşe iyi haberler geldi.

İnşaat Bittiğinde Elektrik Altyapısı Hazır Olacak, Elektrik Borcundan Dolayı Kesinti Yapılamayacak!

EPDK tarafından açıklanan yeni yönetmelik ve genelge ile vatandaşa peş peşe iyi haberler geldi. Artık belirli dönemlerde borcunu ödemeyen kişinin elektriği kesilemeyecek, inşaat tamamlandığı anda elektrik alt yapısı da hazır olacak!

Emlak365.com  / Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz son derece önemli açıklamalarda bulundu. Enerji Piyasası hakkında bir yönetmelik ile ile dört adet usul-esastan oluşan kalite mevzuatı paketi kabul edildi. Kabul edilen yeni yönetmelik ve mevzuat paketleri ile vatandaşın lehine olan çok sayıda düzenleme uygulamaya alındı. 

İNŞAAT BİTTİĞİ ANDA ELEKTRİK ALT YAPISI DA HAZIR OLACAK! 

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz yapmış olduğu açıklama ile müteahhitlerin en çok sıkıntı yaşadıkları konuların başında yer alan elektrik alt yapısı konusunda müjdeli haberi vererek “Bir inşaatın bitimi ile elektrik alt yapısının hazır hale gelmesi için gerekli plan ve projelerin hazırlanarak, yatırım çalışmaları dağıtım şirketi tarafından zamanında yapılacak.

Bir İnşaat bittiğinde elektrik altyapısını hazır hale getirmemiş olan dağıtım şirketi bedelini de ödeyecek” sözleri ile artık inşaat tamamlandığı anda elektrik alt yapısının da kullanıma hazır hale getirilmesi konusunda yeni yaptırımlar uygulayacaklarını ilan etti. 

ELEKTRİK BORCUNDAN DOLAYI KESİNTİ O TARİHLERDE YAPILAMAYACAK, VATANDAŞ ARTIK İNTERNETTEN ELEKTRİK ABONELİĞİ BAŞVURUSU YAPABİLECEK! 

Elektrik faturası borcunu ödeyemeyen vatandaşların kesinti nedeni ile mağduriyet yaşamamaları adına da yeni önlemler aldıklarını belirten EPDK Başkanı Yavuz "Vatandaşlarımız artık evinden, telefonla ya da internet üzerinden abonelik başvurusu yapabilecek.

Mağduriyet oluşmaması için Cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde –yani arifesinde- elektrik kesme işlemi yapılamayacak" diyerek yeni düzenleme ile hayata geçirilen önemli düzenlemeleri kamuoyuna duyurdu. 

Özellikle de koronavirüs salgını nedeni ile yeni abonelik başvurularının internet üzerinden yapılabilecek olması büyük memnuniyet yarattı. 

ELEKTRİK FATURASI BORCU OLAN 65 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER, ENGELLİLER İÇİN 3 AY KESİNTİ YAPILAMAYACAK! 

Elektrik faturası borcu olan 65 yaş üstü kişilere, şehit aileleri, engelli tüketiciler ile muharip ve malul gazilere olan aboneliklerde 3 ay boyunca kesinti yapılamayacak! 

Yorumlar (0)