İnşaat Kumu m3 Birim Fiyatları Arttı! Bir Ton Kum Kaç TL Oldu?

İnşaat kurumu fiyatları 2020 yılı sonundan bu zamana kadar olan süreçte üzerinde ekledi.

İnşaat Kumu m3 Birim Fiyatları Arttı! Bir Ton Kum Kaç TL Oldu?

İnşaat kurumu fiyatları 2020 yılı sonundan bu zamana kadar olan süreçte üzerinde ekledi. Maliyetlerin arttığı kalemlerden olan kum fiyatlarında çeşitlere göre fiyat listesi haberimizde.

İnşaat kumu fiyatlarında yükselme eğilimi devam ediyor. Bazı inşaat malzemelerinde yaşanan fiyat indirimleri kum fiyatlarında olmadı. Metreküp cinsinden satılan kum fiyatları yükselirken Şubat ayının ilk haftası itibariyle oluşan tablo haberimizde. BAZI İNŞAAT MALZEMELERİNDE FİYATLAR DÜŞTÜİnşaat sektöründe yaşanan fiyat değişimleri üretici firmaları oldukça zor durumda bırakabiliyor. 2020 yılında firmaların en fazla zorluk yaşadıkları maliyet kalemlerinin başında demir fiyatları geldi. Demir fiyatları yıl boyunca zaman zaman kademeli artışlar, zaman zaman ise sert yükselişler yaşadı. Demir fiyatlarında oluşan bu durum maliyet oranlarını çok yükselmesine neden oldu. Yıl sonunda bu alanda teşvik talepleri dile getirilmeye başkanmışken yeni yıl ile bilirkte fiyatlar düşmeye başladı. Demir fiyatlarında yaşanan değer kaybı ise diğer inşaat yapı malzemelerinde görülmedi. Kum fiyatları ise bu süreçte demirin aksine yükseldi. İNŞZAT KUMU FİYAT LİSTESİKum fiyatları çeşitlerine göre farklı değerlerde satılır. 07 Sıva kumu, mil kumu, moloz, yıkanmış kum, kırma kum inşaatlarda farklı alanlarda, farklı amaçlarda kullanılır. Fiyat tablosu ise kum çeşitlerine göre belirlenir. İşte o fiyat listesi.

Yukarıda yer alan fiyatlar ortalama fiyatlar olup KDV dahildir. Kum fiyatları şehirlere göre farklılık gösterebilir. Bunun yanında yapılan anlaşmalar ve diğer etmenler ile fiyat farklılıkları olabilir.Emlak365.com

Yorumlar (0)