İrlanda Kıyısında Bulunan 157 Dönümlük Ada WhatsApp Üzerinden 6,5 Milyon Dolara Satıldı!

İrlanda kıyısında bulunan Horse Adası 6,3 milyon dolarlık bir bedelle satıldı. Bu satışta ilginç olan ise adayı alan ve henüz ismi açıklanmayan şahsın satın alma işlemleri ile tüm görüşmeleri WhatsApp üzerinden yapması ve adayı hiç görmemesi oldu.

İrlanda Kıyısında Bulunan 157 Dönümlük Ada WhatsApp Üzerinden 6,5 Milyon Dolara Satıldı!

İrlanda kıyısında bulunan HorseAdası çok ilginç bir yolla satıldı. Adayı alan şahıs satın alma işlemleri sırasında adayı gidip görmeye dahi gerek duymadı. 6,3 Milyon dolarlık satışın bu şekilde yapılması tüm dünyada konuşulmaya başlandı.

AVRUPALI BİR İŞ ADAMI SATIN ALDI

6,3 Milyon dolarlık bir bedelle gerçekleşen satış için Montague Real Estate isimli emlak ofisi bir açıklama yaptı. Alıcının ismi açıklanmazken Avrupalı bir iş adamı olduğu belirtildi. Satış sırasındaki pazarlıkların tamamı popüler uygulama WhatsApp üzerinden yapıldı. Alıcıya ada ile alakalı olarak bir video gönderildi ve satış bunun üzerine yapıldı.

157 DÖNÜMLÜK ADA

157 dönümlük bir alana sahip olan Horse Adası'nda 3 plaj ve 7 tane ev bulunuyor. Evlerin en büyü ana ev olarak kullanılırken diğerleri misafirlere tahsis ediliyor. 19. yüzyılda bakır madenlerinin olduğu Horse Adası canlı bir yerleşim yeriydi. Ancak 1960 yılında adanın nüfusu sıfırlandı.

Şu anda modern evlerin bulunduğu Horse Adası'nda yatların da rahatça yanaşabileceği gelişmiş bir iskele yer alıyor. Ayrıca adada elektrik problemi bulunmazken evlerin ısınmasına dair gelişmiş bir sistem kuruldu.

Adada bulunan en büyük evin 420 metrekarelik büyüklüğünde olduğu bildirilirken 6 odalı bir ev olduğu da bildirildi.

Adada bir helikopter pisti ile spor alanları da yer alıyor.

Emlak365.com