İş Bankası 40 Bin TL'ye Daire, Ziraat Bankası 37 Bin TL'ye Araba Satıyor

Bankaların kendilerine ait olan onlarca gayrimenkulü bulunuyor.

İş Bankası 40 Bin TL'ye Daire, Ziraat Bankası 37 Bin TL'ye Araba Satıyor
Bankaların kendilerine ait olan onlarca gayrimenkulü bulunuyor. Bu gayrimenkuller ihale, açık artırma usulü ile satışa çıkarılıyor. Dönem dönem yenilenen listelere neredeyse tüm şehirlerde daire satışları oluyor. Bunun dışında özellikle kamu bankaları da araç satışları da yapıyorlar.

Bankalar tarafından satışa çıkarılan gayrimenkuller adına belirlenen muhammen bedel üzerinden açık artırmaya dahil olan vatandaşlar çok ucuz ev veya araba almak şansı yakalıyorlar. Bankaların satışa çıkardığı konutların büyük kısmı boş durumda oluyor.

BANKALARIN GAYRİMENKUL SATIŞLARINDA SÜREÇ NASIL İŞLER?

Bankaların gayrimenkul satışlarına dair ilk işlem ilanın yayımlanmasıdır. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası ve diğer birçok banka kendisine ait olan gayrimenkulleri kendi sitelerinden satışa çıkarırlar. Satış listesinde evin bulunduğu konum, evin büyüklüğü, binanın yaşı, evin yapılı yapısız olduğu bilgisi ve muhammen bedel fiyat bilgileri verilir.

İlk bilgilere göre gayrimenkulü almak isteyenler ilgili banka şubesinden daha detaylı bilgi alabilir ve evi görebilir. Evi beğenenler daha sonra ihaleye katılmak için başvuru yaparlar. Başvuruların ardından ihaleye dahil olan istekliler ardından en yüksek teklifi vermeleri durumunda gayrimenkulü alırlar. Daha sonra banka şubesi üzerinden satış işlemlerine ilişkin tüm süreç tamamlanır.

BANKALARDAN ARAÇ NASIL ALINIR? ALMADAN ÖNCE ARAÇ NASIL GÖRÜLÜR?

Bankalardan araç almak isteyenler için de süreç yukarıda yer alan sürece benzer şekilde işler. Banka ilanı yayımlar, araba almak isteyenler ilk ilana göre aracı beğenirlerse diğer aşamaya geçerler. İlanda yer alan bilgilerde aracın bağlı olduğu şubeye ilişkin bilgi verilir yada bulunduğu otoparka. İlanda yer alan konum bilgisi kapsamında araç haftaiçi mesai saatleri içerisinde görülebilir. Aracı beğenenler ihale sürecine dahil olurlar.

İŞ BANKASI'NDAN EV SATIŞI

İş Bankası'da, banka gayrimenkulü satışı kapsamında yeni listesini yayımladı. Bankanın satışa çıkardığı evler 35 bin TL ile 40 bin TL'den başlıyor. İşte güncel ve en ucuz ilanlar listesi. Bilinmesi gereken nokta ise aşağıda yer verdiğimiz liste satışa çıkarılan tüm evlerin çok küçük bir kısmı. Listenin tamamına banka şubesinden ulaşabilirsiniz.

İş Bankası 40 Bin TL'ye Ev SatıyorZİRAAT BANKASI'NDAN ARAÇ SATIŞ İLANI

Ziraat Bankası'nın güncel araç satış listesinde kısa süre öncesine kadar birkaç farklı model araç bulunuyordu. İhale süreci sona eren araçlar önümüzdeki günlerde yeniden satışa çıkarılacak. Bunun yanında bankanın güncel satış listesinde bir araç bulunuyor.

37.000 TL'ye Araç SatışıİHALEYE NASIL KATILIRIM?

İhalelere katılmak isteyenler banka şubelerine gidecekler ve bizzat başvuruda bulunacaklar. İkinci seçenek ise bankaların müşterileri için internet bankacılığından ihale sürecine dahil olmak. İhaleye katılanlar ardından geçici teminat bedeli ödeyip teklif verecekler. Teklifin kendilerinde kalması durumunda ise ödemeyi yapıp devir teslim işlemlerini tamamlayacaklar.
Yorumlar (0)