İstanbul'da Hazine'ye Ait Konutlar 115 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Satılıyor!

Yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşlar ucuz fiyatlı konut arayışlarını sürdürüyorlar. Konut fiyatlarının pahalılığı nedeniyle Hazine'ye ait konutların ihale yoluyla satışına dair ilanlar araştırılıyor. İstanbul'da Hazine'ye ait 76 konutun ihaleyle satışa çıkarıldığı bildirildi.

İstanbul'da Hazine'ye Ait Konutlar 115 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Satılıyor!

Türkiye'de konuıt fiyatları son günlerde inşaat maliyetlerinde gerçekleşen fiyat artışlarından dolayı adeta fırladı. Yükselen konut fiyatları yeni bir konut satın almak isteyenleri oldukça zor durumda bıraktı. Bundan dolayı alternatif konut satışlarına yönelik büyük bir ilgi meydana geldi. En çok da devlet kurumlarının ihale yoluyla satışını gerçekleştirdiği konutlara her zamankinden daha fazla talep olışmaya başladı.

HAZİNE'YE AİT 76 KONUT SATILIYOR

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından resmi bir ilan yayımlanarak 76 adet konutun ihale ile satışa çıkarıldığı bildirildi. İstanbul'da farklı emlak müdürlükleri tarafından ihaleye çıkarılan konutlara dair bilgiler kamuoyuna açıklandı. Yapılan açıklamada satılacak olan konutlara dair bilgilere yer verildi.

Topkapı Emlak Müdürlüğü'nden verilen bilgilere göre Bakırköy, Fatih, Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde farklı mahallelerde buşunan farklı niteliklerdeki hazine mülkiyetine sahip konutlar satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan konutların tahmini satış bedellerinin 115.000 TL'den başlayarak 1 Milyon 300 Bin TL'ye kadar değiştiği bildirildi. Bu konutlar için 24 Mayıs, 25 Mayıs, 26 Mayıs ve 27 Mayıs tarihlerinde ihale yapılacak. İhalelerde açık teklif usulü uygulanacak

Beyoğlu Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane'de bulunan 3 adet konut da satışa çıkarıldı. İhale yoluyla satılacak olan bu konutların tahmini fiyatlarının 400 Bin TL ile 850 Bin TL arasında değiştiği bildirildi.

AÇIK TEKLİF USULÜ İLE İHALE

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı yapılacak ihalelere ilişkin bilgilendirmede bulundu. Buna göre ihaleler açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek. İhalelere katılmak isteyenlerin ihale tarihinden önce geçici teminat bedellerini yatırmış olmaları gerekiyor.

2 YILDA ÖDEME, EMLAK VERGİSİ VE KDV'DEN MUAFİYET

İhale ile satışacak olan konutların tamamı peşin veya dörtte biri peşin ve kalanı en fazla iki yıl içerisinde eşit taksitlerle üçer aylık dilimler halinde kanuni faizi ile beraber ödenebilecek. İhaleyeait şartnameler ise ücretsiz olarak İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nda görülebilecek. Satışı yapılan konutlar 5 yıl boyunca da emlak vergisinden muaf olacaklar. Ayrıca KDV'den de muafiyet verilecek.

Yorumlar (0)