İstanbul'un En Değerli Taşınmazlarından Biri Olarak Gösteriliyor! İcradan Satışa Çıkarıldı

İstanbul'un kıymetli gayrimenkullerinden bir tanesi olarak gösterilen Beşiktaş Kuruçeşme'de yer alan tarihi Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı Hotel Les Ottomans icradan satılacak. İhale işlemi 17 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

İstanbul'un En Değerli Taşınmazlarından Biri Olarak Gösteriliyor! İcradan Satışa Çıkarıldı

Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı Hotel Les Ottomans için yayımlanan ihale usulü ile satış duyurusunda, taşınmaz için istenen muhammen bedel ile satış işlemlerinin tüm detayları yer aldı. Resmi İlan Portalında yer alan satış detayları şu şekilde;

MUHAMMEN BEDEL FİYATI 440 MİLYON 735 BİN TL

Söz konusu taşınmazın satış ihalesi için yayımlanan duyuruda, "Satış istenilen taşınmaz : İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Kuruçeşme Mahallesi, 169 ada, 15,18,23 ve 24 sayılı parsellerin 4 adet taşınmazın ekonomik bütünlük oluşturduğundan birlikte bir bütün halinde satılmasına karar verilmiştir." açıklaması yer aldı.

Satış ilanında Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı Hotel Les Ottomans yapı özelliklerine kapsamlı bilgiler yer aldı. Bu kapsamda taşınmazın "Hotel Les Ottomans" olarak işletildiği ayrıca 'Şamdan Cafe ve Bar' işletmesi ve açık havuz bulunduğu bildirildi. Tüm bunların yanında taşınmaza dahil olan tüm yapılara ilişkin liste satış duyurusunda tek tek bildirildi. 

* Taşınmazın kapladığı alanın büyüklüğünün 15-18-23 ve 24 parsellerin toplamı kapsamında 3.656,43 metrekare olduğu ilan edildi. 

* Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı Hotel Les Ottomans için belirlenen muhammen bedel ise 440.735.355,00 TL olarak açıklandı. 

İHALE BAŞVURU SÜRECİ VE TARİHİ

Satış ilanında söz konusu taşınmaz satışı için 1. Satış Günü; 17 Aralık 2020 olarak açıklandı. 2. Satış Günü ise 21 Ocak 2021 olarak duyuruldu. İhale ile satış işlemleri İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 3.Kat Kapı No:B3-336 Nolu Oda adresinde yapılacak. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecekler.

Emlak365.com