EMLAK HABERLERİ

İstanbul Yeni Havalimanı Güzergahı Üzerindeki Emlak Fiyatları Yüzde 116 Değer Kazandı!

Bugün saat 16:30'da açılacak olan İstanbul 3. Havalimanı güzergahı üzerinde yer alan konut fiyatları uçuşa geçti. Özellikle de Sarıyer Çayırbaşı bölgesinde yer alan gayrimenkullerin değerleri rekor seviyede arttı.

Bugün saat 16:30'da açılacak olan İstanbul 3. Havalimanı güzergahı üzerinde yer alan konut fiyatları uçuşa geçti. Özellikle de Sarıyer Çayırbaşı bölgesinde yer alan gayrimenkullerin değerleri rekor seviyede arttı.

Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre İstanbul Yeni Havalimanı taşınmaz fiyatlarında rekor artışa neden oldu. 

Sarıyer başta olmak üzere Eyüp ve Arnavutköy taşınmaz fiyatları da yükseldi. Bu güzergahta yer alan satılık konut fiyatları kadar kiralık daire fiyatları da yaşanan artış dikkat çekti. 

Son 7 Ayda Yüzde 116 Değer Kazandı! 

İstanbul Havalimanı temelleri 2014 yılında atılırken birinci fazın açılış tarihi Ekim 2018 olarak ilan edilmişti. Eyüp satılık konut metrekare birim fiyatları 2016 yılının Eylül ayında açıklanan rakamlara göre 3 bin 971 lira iken bu rakam 2018 yılının Eylül ayında 4 bin 502 liraya yükseldi. 

Eyüp mahalleleri arasında en çok değer kazanan mahalleler ise % 84 değer kazanan Eyüp Göktürk Mahallesi, % 40 değer kazanan Mithat Paşa Mahallesi ve % 30 değer kazanan Mimar Sinan Mahallesi oldu. 

Yine en çok değer kazanan İstanbul ilçeleri arasında yer alan İstanbul Sarıyer ilçesinde yer alan Çayırbaşı Mahallesi Ocak 2018 döneminde 7 bin 454 lira olan metrekare fiyatını Temmuz 2018 döneminde 16 bin 174 liraya taşıyarak rekor oranda değerlendi. 

İstanbul Yeni Havalimanı Satılık Konut Fiyatı En Çok Artan İlçeler

İstanbul Yeni Havalimanı piyangosu olarak bu mahallede bulunan taşınmazlar yüzde 116 oranında değer kazandı. Sarıyer Büyükdere Mahallesi yüzde 65, Eyüp Göktürk Mahallesi yüzde 42, Eyüp Mithatpaşa Mahallesi yüzde 39, Eyüp Mimar Sinan Mahallesi yüzde 33, Sarıyer Kireçburnu Mahallesi yüzde 14, Sarıyer Bahçeköy Merkez Mahallesi yüzde 10, Sarıyer Uskumruköy Mahallesi ise yüzde 9 oranında değer kazandı. 

İstanbul Yeni Havalimanı Kiralık Konut Fiyatı En Çok Artan İlçeler

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir