İtalya'da 1 Euro Ödeyerek Nasıl Ev Sahibi Olunur?

İtalya'da hızla yaşlanan nüfus özellikle de kasabaları vurdu.

İtalya'da 1 Euro Ödeyerek Nasıl Ev Sahibi Olunur?

İtalya'da hızla yaşlanan nüfus özellikle de kasabaları vurdu. Kasabalarda düşen nüfus nedeni ile yabancılara 1 Euro bedelle konut satışı yapılmaya başlandı!

İtalya'da kasabaların düşen nüfuslarını arttırmak isteyen belediye başkanları farklı kampanyalara imza atmaya devam ediyor. Bunlardan biride "Case in vendita a €1" kampanyası oldu. Kampanya kapsamında internetten başvuruda bulunarak sadece 1 euro bedelle ev sahibi olunmasının önü açılmış oldu. İtalya'da 1 Euroya Ev Kampanyası Büyük Yankı Uyandırdı! Düzenlenen kampanya tüm dünya genelinde büyük yankı uyandırırken İtalya'da yaşamak isteyen Türkleri de heyecanlandırdı. CNN tarafından yapılan habere göre Zungoli Belediyesi tarafından başlatılan kampanyadan ev almak isteyenler ilk olarak "www comunezungoli it" internet sitesini ziyaret edecek. 

İnternet sitesine giriş yaptığınız anda ana sayfada yukarıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz gibi "Case in vendita a €1" yazan bölüme tıklayacaksınız. Bu bölümü tıkladığınızda karşınıza tamirat gerektiren evlerin olduğu bir liste çıkacak. Bu listede yer alan evlere internet üzerinden teklif vererek başvuruda bulunacaksınız ve başvuru formunu internetten dolduracaksınız. Posta yolu ile sizden gönderilen belgeleri teslim ettikten sonra belediye 2 bin euro depozito ödeyeceksiniz. Ödemiş olduğunuz depozito tutarı belediye tarafından evin tapu satış işlemleri tamamlandıktan sonra kişiye iade ediliyor. Ancak tapuyu almak için söz konusu konutta ki tüm tadilat işlemlerini eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor. Yine evin tamiratının en az 1 ila 3 yıl arasında yapılması gerekiyor. Zungoli Belediye Başkanı "Alıcılara Her Türlü Yardımcı Olacağız!" İlanı yayımlayan Zungoli'nin Belediye Başkanı Paolo Caruso, "Alıcılara yardımcı olacak ve evleri yenilemeleri için dekorasyon şirketleriyle iletişim kurmalarını sağlayacak özel bir ekip oluşturduk. Şeffaflık çok önemli ama insanlar gerçekten gelip bu güzelliği görmeli, lezzetli yemeklerimizi tatmalı ve bu sağlıklı, temiz havayı solumalı" diyerek çağrıda bulundu. Evi almak için sözleşme imzalayan kişiler için kolaylık sağlayacaklarını belirten Belediye Başkanı dekorasyon şirketleri ile anlaşmalı olarak konutların hızla yenileneceği sözünü verdi. Emlak365.com
Yorumlar (0)