İzmir'de Yıkılan Binaya İlişkin Şok Eden Gerçek! Belediye 2 Yıl Önce Çürük Raporu Vermiş Bina Sakinleri Karşı Çıkmış

6.6 şiddetinde ki depremle yıkılan binalardan bir tanesi de İzmir'in Bayraklı İlçesinde yer alan Doğanlar Apartmanıydı. Depremle birlikte enkaza dönen apartmanla ilgili bir gerçek ise yeni ortaya çıktı. Belediye ekipleri iki yıl önce binada yapmış oldukları çalışmalarda binanın çürük olduğunu rapor etmişler. Binanın kentsel dönüşüme alınmasına ise bina sakinleri karşı çıkmış.

İzmir'de Yıkılan Binaya İlişkin Şok Eden Gerçek! Belediye 2 Yıl Önce Çürük Raporu Vermiş Bina Sakinleri Karşı Çıkmış

İzmir'de 47 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremde yıkılan binalarla ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. 

Binalarda kullanılan malzemelerin kalitesiz olduğu, kolonların kesildiği gibi iddiaların yer aldığı apartmanlara dair ise resmi kayıtlar ortaya çıkmaya başladı. Bu kayıtların en acı olanlarından bir tanesi de çok sayıda vatandaşa mezar olan Doğanlar Apartmanı ile ilgili oldu. 

BELEDİYE EKİPLERİ BİNAYA ÇÜRÜK RAPORU VERMİŞLER

Doğanlar Apartmanı sakini Mustafa Yıldırım yıkılan binaya ilişkin açıklamlarda bulundu. 7 katlı olan binaya ilişkin bilgiler veren Mustafa Yıldırım iddia edildiği gibi binada kolanların kesilmediğini söyledi.

Binanın uzun süredir hasarlı olduğunu ifade eden Yıldırım, kendisinin binanın yıkılması için talepte bulunduğunu söyledi. Binanın 2 yıl önce belediye tarafından 'çürük' olarak raporlandığını söyleyen Yıldırım, bina sakimlerinin binanın hasarsz olduğunu söylediklerini ve yıkıma karşı çıktıklarını ifade etti. 

"Bu bina yıkılsın diye, binadaki ev sahiplerine çok söyledim. Karşı çıktılar, şimdi ne oldu başlarına yıkıldı. Deprem olduğunda kardeşim sayesinde 2 saniyede kurtuldum. Daha önceden de belliydi. Belediye 2 yıl önce geldi tespit yaptı. Yıkılsın dedi belediye. Ama bina sakinleri yine karşı çıktı"

Mustafa Yıldırım o dönem binanın yıkılmasına karşı çıkanların çoğunun hayatını kaybettiğini belirtttiği açıklamasında kendisinin çok kere uyardığını söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar (0)