İzmir, İstanbul ve Ankara'da Devlet Kurumlarından Kiralık Satılık Daireler

Kamu kurumları, belediye başkanlıkları, bakanlıkların alt birimleri, milli emlak müdürlükleri gibi kurumlar mülkiyeti kendisine ait olan konutları satışa çıkarıyorlar.

İzmir, İstanbul ve Ankara'da Devlet Kurumlarından Kiralık Satılık Daireler
Kamu kurumları, belediye başkanlıkları, bakanlıkların alt birimleri, milli emlak müdürlükleri gibi kurumlar mülkiyeti kendisine ait olan konutları satışa çıkarıyorlar. Herkes için satışa çıkarılan konutlar ile öncelikli satış hakkı ile satışa çıkarılan konutların bir bölümü Ankara, İstanbul ve İzmir için yayımlandı.

KAMU KURUMLARINDAN DAİRE SATIŞLARI

Kamu kurumlarının konut satışları yukarıda da bahsettiğimiz gibi gibi şekilde olur. Birinci tür konut satışlarına herkes katılabilir. İkinci tür konut satışlarında öncelikli satış prosedürü uygulanır. Konutların satışlarında uygulanan bu yöntemleri paylaşıyoruz.

Kamu Konutu Satışlarında Öncelik Hakkı

Konu kurumlarının konut satışlarında öncelik hakkı, konutun içerisinde oturan kamu personeline verilir. Eğer satışa çıkarılan dairenin içerisinde bir kamu personeli yaşıyorsa, ilk satış hakkı o personele sağlanır. Eğer kamu personeli konutu almak isterse ilan edilen fiyat ve özellikler evi alır. Ancak kamu personeli evi satın almak istemezse konut herkese açık satılır. Bu öncelikli satış hakkı genellikle kurumların satışlarında olurken belediye başkanlıkların konut satışlarında daha azdır.

Herkese Açık Konut Satışları

Herkese açık konut satışları genellikle kurumlara ait olan ve kullanılmayan konutlardan oluşur. Bu konutlar için başvurular herkese açık gerçekleştirilir. Vatandaşlar konut başvurularını standart genel şartlara göre yapar ve ihale sürecine dahil olurlar.

ANKARA, İZMİR VE İSTANBUL İÇİN İLANLAR VAR

Mart ayının ortası itibariyle yayımlanan veya daha önceki süreçlerde yayımlanmış ve başvuru süreci devam eden çok sayıda konut satış ilanı var. Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde yer alan konutlar arasında büyük kentlerin tamamı bulunuyor. Bu kapsamda emlak365.com olarak bizlerde Ankara, İstanbul ve İzmir'de yer alan konutlar başvuruda yapacaklara güncel listeyi derledik.

Ankara Mart Ortası Güncel Kamu Konutu Satış Listesiİstanbul Mart Ortası Güncel Kamu Konutu Satış Listesiİzmir Mart Ortası Güncel Kamu Konutu Satış ListesiKAMU KONUTU SATIŞ LİSTELERİNE NASIL ULAŞILIR?

Yukarıda yer alan listelere ulaşmak isteyen vatandaşlar öncelikle ilanı yayımlayan kurumların resmi sitelerini, duyurular bölümünü inceleyebilirler. Bunun dışında bu ilanların tamamı Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalı (İlan gov.tr) adresinden ilan edilir. Bu site üzerinden il bazlı arama yapabilir satış duyurularına dair kılavuza ulaşabilirsiniz.
Yorumlar (0)