İzmir Konteyner Kent 14 Gün Sonra Depremzedelere Teslim Edilecek!

İzmir'de meydana gelen depremde evleri yıkılan ya da ağır hasar oluşan depremzedelerin yeni evlerine geçiş yapana kadar soğuk kış koşullarından korunmaları için hazırlanan konteyner kent için çalışmalar hızlandı.

İzmir Konteyner Kent 14 Gün Sonra Depremzedelere Teslim Edilecek!

İzmir'de meydana gelen depremde evleri yıkılan ya da ağır hasar oluşan depremzedelerin yeni evlerine geçiş yapana kadar soğuk kış koşullarından korunmaları için hazırlanan konteyner kent için çalışmalar hızlandı. Peki, İzmir konteyner kent nereye kurulacak, ne zaman teslim edilecek?

Türkiye tek yürek halinde İzmir'de meydana gelen depremin ardından yaraları sarmaya devam ediyor. İzmirliler de depremin ilk şokunu atlattıktan sonra taşınma telaşına düştü. Depremde yıkılan ve ağır hasar alan binalarda oturan kişiler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kurulan konteyner kent için çalışmalar hızlandı. İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI ÇATAKLI DUYURDU: KONTEYNER KENT 14 GÜN SONRA TESLİM EDİLECEK! Konu hakkında açıklama yapan "İzmir'de depremden etkilenen vatandaşlarımızın konaklayacakları konteyner kentin kurulum çalışmaları hızla devam ediyor. 14 gün sonra misafirlerimiz için hazır olacak" diyerek merak edilen tarihi duyurdu. 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem ne yazık ki 17 binanın yıkılmasına neden olmuştu. Yaşanan  depremden sonra 17 binanın enkazından çok sayıda vatandaşımız yaralı olarak çıkarılmış, 115 vatandaşımız ise hayatını kaybetmişti. Depremde yıkılan binaların enkaz kaldırma çalışmaları tamamlanırken ne yazık ki çok sayıda bina da ağır hasarlı olarak tespit edilmiş ve binalara giriş çıkışlar yasaklanmıştı. Hem depremde evi yıkılan hem de ağır hasarlı binalarda oturan vatandaşların barınma sorunu ortaya çıkarken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu vatandaşlarımız için önce çadır kent kurmuş, ardından da gelen kış mevsiminde daha rahat etmeleri için konteyner kent kurulumuna geçilmişti. 

İZMİR KONTEYNER KENT NEREYE KURULACAK? Toplam 46 bin 300 metrekarelik dev bir alanda kurulan Konteyner Kent İzmir'in Bayraklı ilçesinde kuruluyor. Bayraklı Salhane mevkisinde kurulan konteyner kent depremde evi yıkılan ve ağır hasarlı olarak belirlenen kişilere tahsis edilecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)