İzmir, Konya, Antalya, Trabzon! 18 Şehirde Devletten Satılık 2+1, 3+1 Daireler

Devlet kurumlarına ait olan konutların satışları için yeni duyurular yayımlandı. Toplam 27 farklı ilan ile onlarca kamu konutunun satışının gerçekleştirileceği ilan edildi. Satışı yapılacak konutların çok büyük kısmı 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor.

İzmir, Konya, Antalya, Trabzon! 18 Şehirde Devletten Satılık 2+1, 3+1 Daireler
Mart ayının son haftasında çok sayıda daire kamu kurumları tarafından satılacak. Yeni yayımlanan duyurular ile birlikte toplam 27 farklı kurumdan satış ilanı bulunuyor. Bazı kurumlar birkaç adet ev satışı yapacağını ilan ederken bazı kurumlar ise  50'den fazla taşınmazın satışını yapacağını duyurdu.

27 FARKLI İLANLA ONLARCA KONUT SATIŞ İLANI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda onlarca dairenin satışı yapılacağı ilan edildi. Bu duyurular ile satışı yapılacağı ilan edilen konutlar genellikle 2+1 ve 3+1 şeklindeler. Bunun yanında 1+1, 4+1 veya daha farklı özellikte ve büyüklükte konut satışları yapılacağı duyuruldu.

Konut satışları kurumların konutlar için belirledikleri muhammen bedeller üzerinden yapılacak. Konut satış duyurusunda ilan edilen muhammen bedeller üzerinden açık artırmaya girenler tekliflerini sunacaklar. İhaleye katılımın az olması durumunda ise konutların ilk teklif üzerinden satışı kuvvetle muhtemel. Böyle durumlarda konut fiyatları piyasadan daha indirimli olabiliyor.

GÜNCEL SATIŞ LİSTESİ VE KONUT SATIŞI YAPILACAK ŞEHİRLER

Mart ayının son hafta başında yayımlanan yada daha önceki haftalarda ilan edilen ve başvuru süreci devam eden çok sayıda duyuru bulunuyor. Bu duyuruların neler olduğunu, hangi illerde konut satışı yapılacağını aktarıyoruz. İşte güncel konut satış ilanlarının bir bölümü.

Yukarıda emlak365.com olarak paylaştığımız görsellerde ki ilanlar duyuruların bir bölümünü oluşturmakta. Tüm satış ilanlarına Resmi İlan Portalından ulaşabilirsiniz.

Listeye göre kamu konutu satışı yapılacak olan tüm şehirler şunlar; Van, Kütahya, Yalova, Kayseri, Karaman, Balıkesir, Manisa, Düzce, Hakkari, İzmir, İstanbul, Bursa, Aydın, Antalya, Konya, Trabzon, Ankara ve Bilecik.

SATIŞ İLANLARINA İHALE DUYURULARINA NASIL ULAŞILIR?

Vatandaşlar duyurulara ulaşmak için Basın İlan Kurumu'nun web sitesini kullanabilirler. (İlan gov.tr) Kamu kurumları bu web sitesi üzerinden duyurularını kamuoyuna ulaştırırlar. Her il için ihale ile yapılacak kamu konutu satışlarını, fiyatları ve ihale tarihlerini duyurular bölümünden görüntüleyebilirsiniz.
Yorumlar (0)