EMLAK HABERLERİ

İzmit Belediyesi 285 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla İhaleyle 30 Daire Satışı Yapıyor!

İzmit Belediyesi tarafından yeni bir ihale duyurusu yapıldı. Buna göre belediye mülkiyetinde bulunan 30 dairenin satışı için 4 Şubat 2021'de ihale yapılacak.

İzmit Belediyesi tarafından yeni bir ihale duyurusu yapıldı. Buna göre belediye mülkiyetinde bulunan 30 dairenin satışı için 4 Şubat 2021'de ihale yapılacak.

İzmit Belediyesi’nin yayınlanan resmi ilanına göre belediye mülkiyetinde bulunan 30 adet daire ihale yoluyla vatandaşlara satılacak. İhaleye dair detaylı bilgilendirme İzmit Belediyesi tarafından yapıldı.

BELEDİYEDEN SATILIK 30 DAİRE!

İzmit Belediyesi’nin yayımladığı ilana göre satışa çıkarılan 30 adet daire Yenidoğan Mahallesi’nde bulunuyor. Bu dairelerin ihalesi 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre yapılacak. 4 Şubat 2021’de gerçekleştirilecek olan ihalede Açık teklif Usulü uygulanacak.

BEDELLER AÇIKLANDI!

Satışa sunulan 30 dairenin muhammen bedelleri ile ihaleye girebilmek için ödenmesi gereken geçici teminat bedelleri açıklandı. Buna göre dairelerin muhammen bedelleri 285 Bin TL ile 1 Milyon 181 Bin TL arasında değişiyor. Geçici teminat bedelleri ise dairelerin muhammen bedellerine göre 8 Bin 550 TL ile 35 Bin 451 TL arasında olacak.

30 daire satışı ihalesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler 3 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 16:00’da kadar evraklarını İzmit Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü’ne teslim edecekler.Posto yolu ile yapılan teklifler de kabul edilecek.

İHALE ŞARTNAMESİNE ÜCRETSİZ BAKILABİLECEK

İhale şartnamesini görmek isteyenler mesai saatleri içerisinde İzmit Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Birimi’nde bedelsiz olarak görebilecekler. Ayrıca detaylı ihale ilanına İzmit Belediyesi’nin resmi internet sitesi aracılığı ile ulaşılabilecek.

Açık Teklif Usulü ile yapılacak olan ihalede en yüksek teklifleri veren gerçek veya tüzel kişiler dairelerin yeni sahibi olmaya hak kazanacaklar. Bu hakkın tescil edilmesi için ise maddi yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekecek. Ödemelerin ardından tapu devir işlemleri yapılarak daireler ihaleyi kazananların üzerine işlenecek.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir