Kamu Kurumları Arsa, Bahçeli Ev ve Daire Satıyorlar! İşte Satış Rakamları

Kamu kurumları Ağustos ayı başından itibaren yayımladıkları ihale duyuruları ile gayrimenkul satışı yapacaklarını duyurdular.

Kamu Kurumları Arsa, Bahçeli Ev ve Daire Satıyorlar! İşte Satış Rakamları

Kamu kurumları Ağustos ayı başından itibaren yayımladıkları ihale duyuruları ile gayrimenkul satışı yapacaklarını duyurdular. Bu duyurularda apartman dairesinin yanı sıra müstakil bahçeli ev ve arsa satışları da olacağı duyuruldu. Emlak365 olarak bizlerde bu konut satışlarına ilişkin başvuru işlemlerini ve satış rakamlarını derledik.

Kamu kurumlarının son dönemlerd konut satışı yapmaları oldukça yaygın hale geldi. Bakanlıklar, belediye başkanlıkları, bakanlıkların alt birimleri, devlet kurumlarının il müdürlükleri ve bu tür kamu kurumları yayımladıkları duyurular ile kendilerine ait olan gayrimenkuller için satış bilgilerini paylaştılar. Bu duyurularda satışların ihale usulü yapılacağı duyurulurken vatandaşların başvurularını nasıl yapacakları açıklandı. Duyurularda satışa çıkarılan konutların hangi satış rakamlarına ile satılacaklarına ilişkin muhammen bedelleri de yayımlandı. AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ TAŞINMAZLAR İŞLETME DÜKKAN KİRALANMASIAfyonkarahisar Belediye Başkanlığı, Resmi İlan Sitesi üzerinden yayımladığı duyuru ile belediyeye ait taşınmazların kiraya verileceğini duyurdu. Belediye Başkanlığı yayımladığı kiralama duyurusunda Dükkan, Market, Güzellik Salonu, Diyetisyen, Bina, Asma Dükkan, Çay Bahçesi ve Bay Bayan WC kiralaması yapılağını ilan etti. Bu taşınmazların yıllık kiralanmasına ilişkin belediye başkanlığı şu tabloyu yayımladı. İhale 26 Ağustos tarihinde yapılacak. 

BURSA MUDANYA BELEDİYESİ ARSA SATIŞIBursa'nın Mudanya Belediye Başkanlığı da yayımladığı bir ihale duyurusu ile arsa satışı yapacağını ilan etti. Toplam 10 adet arsa satışı yapacağını ilan eden Bursa Mudanya Belediye Başkanlığı, satılacak arsaların büyüklüklerini ve muhammen bedellerini de ilan etti. Söz konusu ihale 26 Ağustos tarihinde düzenlenecek. 

ANKARA ÇANKAYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2+1 VE 3+1 KONUT SATIŞIAnkara Çankaya Belediyesi de kuruma ait olan 2+1 ve 3+1 konutların satılacağını duyurdu. Belediye başkanlığı tarafından yayımlanan satış duyurusunda şu ifadeler yer aldı. "Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya İlçesinde bulunan 2+1 ve 3+1 meskenleri 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 36. maddesi hükmünce Kapalı Teklif Usulü ile satacak."Çankaya Belediyesi satışların 24 Ağustos tarihinde yapılacağını duyurdu. 

KÜTAHYA MİLLİ EMLAK 124 KONUT SATIŞI Kütahya Milli Emlak Müdürlüğü 124 adet kamu konutu satışı için ilan yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan satış duyurusunda, "Kütahya Merkez ve Emet ilçelerinde bulunan toplam 124 adet kamu konutu satışa sunuldu. Kamu konutlarının satış ihaleleri. 17 - 21 Ağustos 2020 tarihleri arasında ilan metninde belirtilen saatlerde 2886 sayılı Kanununun 45.maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacak." bilgisi verildi. 

MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİ BAHÇELİ EV SATIŞIMilli Emlak Şefliği'nden 2 adet bahçeli ev satışı yapacağını duyurdu. Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde yer alan bahçeli evlerin satışına ilişkin kurum şu bilgileri verdi. Söz konusu satışlar 24 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. 

Emlak365.com


Yorumlar (0)