Kamu lojmanları satışı son dakika: Milli Emlak Ağustos 2022 lojman satış ilanları yayımlandı! 32 bin lira peşinat, aylık 1.880 TL taksitle devlet ev satıyor

Ucuz ev sahibi olmak isteyen kişilerin bekledikleri lojman satış ilanları yayımlandı. Aralarında Ankara, Diyarbakır, Erzincan ve Edirne'nin de yer aldığı çok sayıda ilde satılık kamu konutları ve memur lojmanları için satış ilanları geldi.

Kamu lojmanları satışı son dakika: Milli Emlak Ağustos 2022 lojman satış ilanları yayımlandı!

Milli Emlak satılık kamu konutları ve memur lojmanları için beklenen Ağustos ayı ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Milli Emlak'tan satılık kamu lojmanları pek çok ilde yer alırken satış fiyatları piyasa fiyatının son derece altında kalması ile yine yoğun başvuru alması bekleniyor. 

Aralarında Ankara, Edirne, Erzincan, Diyarbakır ve Aydın'ın yer aldığı 5 ilde satışlar başlarken diğer illerde ise ekspertiz çalışmaları devam ediyor. Ekspertiz çalışması ile fiyatı belirlenen taşınmazlarda kademeli olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Müdürlükleri tarafından ilana çıkartılıyor. 

ANKARA LOJMAN SATIŞI 2022! ANKARA'DA SATILIK KAMU MEMUR LOJMANLARI İÇİN YENİ İLANLAR YAYIMLANDI...

Ankara'da lojman satışı için ilan bekleyen kişilere yönelik olarak yeni ilanlar yayımlandı. Kamu lojmanları satılık daire ilanları arayan kişiler için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Ankara'da yer alan 62 kamu lojmanı satışa sunuldu. 

Kamu lojmanları satışı son dakika: Milli Emlak Ağustos 2022 lojman satış ilanları yayımlandı! 32 bin lira peşinat, aylık 1.880 TL taksitle devlet ev satıyor

2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile 29 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında ihale yöntemi ile satılacak olan kamu lojmanları için söz konusu ihale İzmir-1 Cadde No:35 Kızılay/Çankaya/ANKARA adresindeki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası İhale Salonunda yapılacak. Ankara'da satılık kamu lojmanları fiyatı 450 bin liradan başlıyor. 

Kamu lojmanları satışı son dakika: Milli Emlak Ağustos 2022 lojman satış ilanları yayımlandı! 32 bin lira peşinat, aylık 1.880 TL taksitle devlet ev satıyor - Resim : 2

ERZİNCAN KAMU LOJMANLARI SATILIK DAİRE İLANLARI! 

Erzincan'da satılık kamu lojmanları için beklenen yeni ilan yayımlandı. Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak tarafından yayımlanan ilan kapsamında 7 adet lojmanın 16 Ağustos 2022 tarihinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45'nci maddesi uyarınca açık teklif usulü ile Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde (Milli Emlak Müdürü Makam odasında) toplanacak komisyon huzurunda yapılacağı duyuruldu. Söz konusu konutların satış tutarı 249 bin liradan başlarken ihaleye katılmak isteyenlerin belirtilen geçici teminat tutarını yatırarak ihaleye katılmaları yeterli olacak. 

Kamu lojmanları satışı son dakika: Milli Emlak Ağustos 2022 lojman satış ilanları yayımlandı! 32 bin lira peşinat, aylık 1.880 TL taksitle devlet ev satıyor - Resim : 3

EDİRNE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ: MİLLİ EMLAK EDİRNE LOJMAN SATIŞLARI AĞUSTOS 2022!

Edirne'de mülkiyeti devlete ait olan 47 lojmanın ihale yöntemi ile satılacağı ilan edildi. 220 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan taşınmazlar için ihale 23 - 25 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Boş ve dolu olarak satışa sunulan çok sayıda memur lojmanı satılık ev ilanları için dolu gözüken taşınmazlar için de öncelikli satın alım hakkı olmadığı ilanda belirtildi. Yani dolu görünen kamu lojmanları için de vatandaşlar başvuru yapabilecek. 

Kamu lojmanları satışı son dakika: Milli Emlak Ağustos 2022 lojman satış ilanları yayımlandı! 32 bin lira peşinat, aylık 1.880 TL taksitle devlet ev satıyor - Resim : 4

MİLLİ EMLAK DİYARBAKIR İLANLARI! DİYARBAKIR'DA SATILIK KAMU LOJMANLARI, LOJMAN SATIŞI 2022

Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan yeni satılık kamu konutları, milli emlak lojman ilanları kapsamında 160 bin liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi olma imkanı sunuldu. 23 ve 24 Ağustos 2022 tarihlerinde satışı yapılacak olan kamu lojmanları yüzde 20 peşinat ve kalanı 84 ay vadeli olarak satılacak. 160 bin liralık evi alan bir kişinin ortalama aylık taksit tutarı 1.880 TL olarak gerçekleşirken konut peşinatı ise 32 bin TL olacak. 

Kamu lojmanları satışı son dakika: Milli Emlak Ağustos 2022 lojman satış ilanları yayımlandı! 32 bin lira peşinat, aylık 1.880 TL taksitle devlet ev satıyor - Resim : 5

AYDIN MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK YERLER! KAMU LOJMANLARI SATIŞI SON DAKİKA...

Aydın Milli Emlak Müdürlüğü ihaleleri arasında yer alan kamu lojman satışı ihalesi ile mülkiyeti hazineye ait olan kamu lojmanları için satış duyurusu yayımlandı. Aydın Efeler lojman satışı ihalesi 17 Ağustos 2022 tarihinde düzenlenirken lojman satış fiyatları 580 bin liradan başlayacak. 

LOJMAN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Lojman satışları il / ilçe milli emlak müdürlükleri tarafından yayımlanmakta olup her satış için ihale ilanı ile başvuru şartları, konut fiyatları ve başvuru evrakları belirtilmektedir. Yaşadığınız ilin milli emlak sitesini takip edebilir ya da İlan GOV TR internet sitesi üzerinden verilen ilanları takip ederek ihale ilanlarından haberdar olabilirsiniz.