Kanal İstanbul Projesi İçin Yeni İddia: Nüfus Artışı İstanbul'u Yaşanmaz Hale Getirecek!

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile yakından takip edilen Kanal İstanbul projesi için iddialar birbiri ardına açıklanmaya devam ediyor.

Kanal İstanbul Projesi İçin Yeni İddia: Nüfus Artışı İstanbul'u Yaşanmaz Hale Getirecek!

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile yakından takip edilen Kanal İstanbul projesi için iddialar birbiri ardına açıklanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Kanal İstanbul projesi ile şehrin nüfus artışı yaşayacağı iddiası oldu. Detaylar haberimizde...

Emlak365.com / Kanal İstanbul projesi yakından takip edilirken konu hakkında son açıklama Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Ali İpek tarafından yapıldı. Özel bir radyo kanalının canlı yayınına konuk olan İpek Türkiye'nin şu anda kentsel dönüşüm ve depreme hazırlık konularına odaklanması gerekirken Kanal İstanbul projesini gündeme alınmasının büyük bir hata olduğunu iddia ederek projenin şehre büyük zararlar vereceğini iddia etti. KANAL İSTANBUL NÜFUS ETKİSİ İLE ŞEHRİ OLUMSUZ ETKİLEYECEK! İpek yapmış olduğu açıklamasında Kanal İstanbul projesi için yayımlanan yeni planlar için TMMOB başta olmak üzere bağlı odalar olarak iptal davaları açtıklarını belirterek bu günlerde tek gündemin depremin olması gerektiğini vurguladı. Deprem ile ilgili mecliste bir araştırma komisyonu kurulduğunu belirten İpek "Şu ortamda gerçekten İstanbul’a yönelik bir planın, özellikle Kanal İstanbul’un ve üzerine kurulacak yeni bir şehirleşmenin konuşulmaması gerekiyor. Kentsel dönüşüm, depreme karşı alınması gereken bir numaralı önlem.16 milyon nüfuslu bir megakente bu planlarla 1 milyonun üzerinde nüfus arttıracak yeni bir kent projesi oluşturmak trafikten katı atığa zaten sınırlı sayıda olan kaynakların hepten kullanılamaz hatta yaşanılamaz bir kentin ortaya çıkmasına neden olacağı aşikardır. Çok daha acil ve hayati sorunlarımız var” diyerek artacak nüfusun şehirde büyük bir kaosa neden olacağını iddia etti. 


Yorumlar (0)