Kanal İstanbul Projesinde Son Durum Ne, İlk Kazma 2021 Yılında Vurulacak Mı?

Türk Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeniyle yakından takip edilen Kanal İstanbul projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Kanal İstanbul Projesinde Son Durum Ne, İlk Kazma 2021 Yılında Vurulacak Mı?

Türk Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeniyle yakından takip edilen Kanal İstanbul projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Kanal İstanbul projesi iptal mi edildi, Kanal İstanbul ilk kazma ne zaman vurulacak, son durum ne?

Kanal İstanbul projesi tüm Türkiye tarafından yakından takip edilmeye devam ederken özellikle de projeye ne zaman başlanacağı büyük merak konusu oldu. 

KANAL İSTANBUL İPTAL Mİ EDİLDİ?

27 Kasım 2020 tarihinde konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Tabi bizim en büyük proje, benim çılgın projem dediğim Kanal İstanbul projesidir. Şu anda Kanal İstanbul projesiyle ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel; bunlar var. Dikkat ederseniz bizim yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Bir numaralı proje, Kanal İstanbul projesidir.

Artık işin ihale safhasına gelmiştir. Ve bu görüşmeleri de Ulaştırma Bakanlığımızla Çevre Şehircilik Bakanımızı birleştirerek 'bu işi beraber yürüteceksiniz' dedim. Bu adımı da en kısa sürede atarak, İstanbul çok daha farklı bir güce ulaşacak" sözleri ile projenin iptal edilmediğini ve mümkün olan en kısa sürede ihaleyi yapacaklarını duyurdu. 

KANAL İSTANBUL PROJESİNE İLK KAZMA NE ZAMAN VURULACAK, İHALE NE ZAMAN YAPILACAK?

Kanal İstanbul projesi için ihale süreci hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işin ihale aşamasına getirildiğini belirtirken kesin bir tarih açıklamasında bulunmadı. 

Projenin ihalesinin 2021 yılında yapılması halinde 1 sene boyunca fizibilite işlemlerinin devam edeceği ve 2021 yıl sonu ya da 2022 yıl başında temel atılabileceği belirtildi. 

Yorumlar (0)