Karadeniz'den Enteresan Bir Tasarım Daha! 150.000 TL Harcadı Ahşaptan Yürüyen Yayla Evi Yaptı!

Trabzon'da otobüs şoförlüğü yapan bir vatandaş 7 yıl önce aldığı minibüsünü 150.000 TL harcayarak yürüyen ev haline getirdi. Yöresel mimari ile yapılan yayla evi görünümlü aracı görenler büyük bir şaşkınlık yaşıyorlar.

Karadeniz'den Enteresan Bir Tasarım Daha! 150.000 TL Harcadı Ahşaptan Yürüyen Yayla Evi Yaptı!

Türkiye'de koronavirüs süreci ilginç ev modellerini de beraberinde getirdi. Trabzon'da yaşayan ve otobüs şoförlüğü yapan bir vatandaş salgın döneminde çalışmadığı için evde kalınca enteresan bir evin yapımına imza attı.

150.000 TL HARCADI YÜRÜYEN YAYLA EVİ YAPTI

7 yıl önce aldığı minibüsü Karadeniz yayla evlerine uygun mimariyle yeniden tasarlayan vatandaş ahşap görünümlü bir karavan elde etti. 2,5 ayda 150.000 TL harcanarak elde edilen yürüyen yayla evini görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

YÖRESEL MİMARİYLE AHŞAP EV TASARLADI

Yöresel mimari ile tamamen ahşaptan yapılan evin içerisinde ise tüm detaylar düşünüldü. İçerisinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunan yürüyen yayla evi bir evde karşılanması gereken tüm ihtiyaçlara asgari düzeyde de olsa cevap verebiliyor.

SATIŞI YOK KONAKLAMAK BEDAVA

Yürüyen yayla evi için su ve elektrik tesisatı bile yapan vatandaşın ilginç tasarımı bölge insanından çok büyük ilgi gördü. Trafiğe çıkamayan yürüyen araç yaylada hareket edebiliyor. Kendi tasarımı ev için çok sayıda teklif aldığını söyleyen vatandaş satmayı düşünmediğini ama gelip kalmak isteyenlerin ücretsiz olarak bu imkandan faydalanabileceklerini söyledi.

Emlak365.com