Kasım 2020 Çimento Fiyatları! 50 Kg Beyaz ve Gri Çimento Toptan Fiyatları

Çimento fiyatları pandemi sürecinde yükselmişti.

Kasım 2020 Çimento Fiyatları! 50 Kg Beyaz ve Gri Çimento Toptan Fiyatları

Çimento fiyatları pandemi sürecinde yükselmişti. Dolar kurunun ekonomi piyasalarını etkilediği son dönemlerde yeni fiyat listelerini merak eden firmalar için ortalama fiyat tablosunu araştırdık. İşte 50 kg gri ve 50 kg beyaz çimento toptan fiyatlarında son durum.

İnşaat sektöründe maliyet oranları yükselmeye devam ediyor. Pandemi sürecinin üretim alanında oluşturduğu olumsuz etki son dönemlerde başta dolar kurunda yaşanan gelişmelerle devam ediyor. Bu dönemde inşaat yapı malzemelerinde fiyatlar artış gösteriyor. 



İNŞAAT SEKTÖRÜNDE MALİYET ORANLARI ARTTI



2020 yılının ilk dönemlerinden Kasım ayına kadar geçen 10 aylık süreçte inşaat alanında maliyet oranları bazı kalemlerde yüzde 60'ları geçen seviyelerde yükseldi. Demir fiyatlarında yaşanan fiyat yükselmeleri firmaları endişelendirirken bir diğer fiyat artışı olan sektör çimento oldu. Çimento fiyatları da son dönemlerde yükseldi. 



İnşaat sektöründe yaşanan bu fiyat artışlarına ilişkin ise sektör temsilcilerinden değerlendirmeler geldi. Maliyet artışlarının satışlara olumsuz yansıdığını vurgulayan emlak sektör temsilcileri sektörün bir bütün olduğunu ve herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti. 



50 KG TOPTAN ÇİMENTO FİYATLARI 



Yaşanan son gelişmelerin ardından ise çimanto fiyatlarını araştırdık. Toptan alımlarda firmalara uygulanan ortalama fiyatları aşağıda emlak365.com olarak aktardık. Ancak bu fiyatlar toplu alımlarda geçerli olup fiyatlar bölgelere göre, nakliye anlaşmasına göre değişebilir. 



* 50 kg toptan gri çimento Kasım 2020 fiyat aralığı: 22 - 25 TL



* 50 kg toptan beyaz çimento Kasım 2020 fiyat aralığı: 50 - 55 TL



Emlak365.com


Yorumlar (0)