EMLAK HABERLERİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ninden Yüzde 50 Kira Artış Oranı İndirimi Kararı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Ocak ayı meclis toplantısından kira indirimi kararı çıktı. Alınan karar gereği mülkiyeti belediyeye ait olan iş yerlerinde kira ücreti artışlarında yüzde 50 indirim yapılacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Ocak ayı meclis toplantısından kira indirimi kararı çıktı. Alınan karar gereği mülkiyeti belediyeye ait olan iş yerlerinde kira ücreti artışlarında yüzde 50 indirim yapılacak.

Türkiye’de iş yeri sahiplerinin kiralarına yönelik hem devletten hem de belediyelerden kira indirimi haberleri gelmeye devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Ocak ayı meclis toplantısından kiralar için yüzde 50 indirim kararı çıktı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı,Başkan Memduh Büyükkılıç’ın yönetiminde toplandı. Bu toplantının ardından belediye tarafından verilen bilgilere göre koronavirüs salgınında esnafın yanında durulmaya devam edileceği bildirildi.

YÜZDE 50 KİRA ARTIŞ ORANI İNDİRİMİ!

Esnaflar için alınan yeni kararı açıklayan Kayseri büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi sürecinde esnaflarımızın yanında durmaya devam ediyoruz. Bu maksatla mülkiyeti belediyemize ait iş yerlerinde kira artış oranlarında yüzde 50 indirim yapacağız. Bu indirimin belediyemize maliyeti 2,3 Milyon TL oalcaktır. Biz bedelediye olarak esnafımız için fedarlık yapmayı sürdüreceğiz.” dedi.

KISITLAMA GÜNLERİNDE KİRA İSTENMİYOR!

Açıklamalarına devam eden Başkan Büyükkılıç, “Bizim esnaflarımız için verdiğimiz desteklerin yalnızca kira artış oranı indirimi ile kalmadığını tüm kamuoyu biliyor. Sınırlamalardan dolayı tatil olan günlerde belediyemizin kiracılarından herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Bu zamana kadar esnaflarımız için 3,5 Milyon TL’lik maliyeti üstlendik. Kira artış indirimi ile 2,3 Milyon TL’lik daha maliyet üstleniyoruz. Helali hoş olsun, hiç önemli değil. Bizim için önemli olan esnafımızın mutluluğudur.” ifadelerini kullandı.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir