Kayseri, Kırşehir, Niğde ve Nevşehir'de Kamudan Kiralık Ev, Arsa, Tarla, Dükkan

Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yayımlanan yeni bir duyuru ile Kırşehir, Kayseri, Niğde ve Nevşehir'de yer alan tarla, dükkan, ev, işyeri, arsa gibi gayrimenkullerin kiralanacağını duyurdu.

Kayseri, Kırşehir, Niğde ve Nevşehir'de Kamudan Kiralık Ev, Arsa, Tarla, Dükkan
Yeni hafta başında 4 farklı ilde bulunan gayrimenkuller için ihale ilanı yayımlandı. Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nce yayımlanan duyuru ile kuruma ait olan ve 4 şehirde yer alan farklı tür taşınmazların kiralanacağı ilan edildi.

Kiralama işlemleri için ihale gerçekleştirecek olan kurum, hem kiralanacak olan gayrimenkullerin durumlarına dair hemde ihale başvuru işlemlerine dair bilgi verdi. İşte Nisan ayında gerçekleştirilecek ihaleye dair tüm ayrıntılar ve detayları.

4 ŞEHİRDE 184 GAYRİMENKUL KİRALANACAK

Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda, gayrimenkullerin 12 Aralık 2021 tarihine kadar kiralanacağını duyurdu. Kiralama işlemleri için isteklilerin ihale tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. İhaleye katılacak olanlar için bilgi veren kurum, ihalenin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince Açık İhale usulü ile kiraya verileceğini bildirdi.

Kiralama işlemleri için bir tablo yayımlayan kurum hangi şehirde hangi tür gayrimenkullerin hangi muhammen bedelle kiralanacağını bildirdi. Bu tabloda yer alan ve her il için ayrı ayrı ilan edilen kiralık duyurularının bir bölümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Kayseri'de Yer Alan GayrimenkullerKırşehir'de Yer Alan GayrimenkullerNiğde ve Nevşehir'de Yer Alan GayrimenkullerNOT: Emlak365.com olarak paylaştığımız yukarıda yer alan tablo, söz konusu tüm satış tablosunun sadece bir kısmını oluşturmakta. Tablonun tamamına Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı (ilan gov.tr) adresinden ulaşabilirsiniz.

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhale başvuru işlemleri doğrudan kuruma yapılacak. Yukarıda yer alan gayrimenkuller için vatandaşlar Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ihale başvuru evraklarını teslim edecekler. İhale için kurum evrakların ya şahsen yada posta yoluyla teslim edilmesini istiyor. İhale tarihine kadar gayrimenkuller için belirlenen geçici teminat bedelini ödeyecek olan vatandaşlar daha sonra evrakları kuruma getirerek işlemleri tamamlayacaklar.

Geçici Teminat Bedeli Ne Kadar?

Geçici teminat bedeli ödemesi gayrimenkuller için belirlenen muhammen bedel listesi üzerinden belirlenir. Muhammen bedelin belli bir oranında yapılacak ödemelerin ardından vatandaşlar ödeme yaptıklarına dair makbuz alacaklar. Bu makbuz daha sonra diğer evraklarla kuruma teslim edilecek.

İHALE SÜRECİ

Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü ilan listesinde yer alan gayrimenkuller için 8 Nisan tarihine kadar başvuru toplayacaklar. Başvuruda bulunanlar 8 Nisan sabah saat 10.00'dan itibaren ihale sürecine katılıp teklif verecekler. En yüksek teklifi verenler kiralama hakkı elde edecekler.
Yorumlar (0)