Kendi Evini Yapacaklara Devlet Desteği! Onay Verilirse 40 Bin TL Hesabınızda

Kendi evini yapmak isteyenlere betonarme ev desteği olarak 40 bin TL ödeme yapılıyor. Bu ödemeler ihtiyaç sahibi ailelerin kendi evlerini yapmaları adına sağlanırken başvurularda özel koşullar bulunuyor. 40 bin TL ev yapım desteğinden faydalanmak isteyenler için ilan edilen başvuru şartları ve başvuru sürecinde izlenecek yol.

Kendi Evini Yapacaklara Devlet Desteği! Onay Verilirse 40 Bin TL Hesabınızda

Barınma yardımları 2021 yılında da devam edecek. Bakanlık barınma yardımları ile zor şartlar altında yaşamını devam ettiren ailelerin daha iyi koşullarda ev sahibi olmalarını amaçlıyor. Aile Bakanlığı aracılığıyla sağlanacak barınma yardımlarına ilişkin bilinmesi gerekenler. 

TEK KALEMDE 40.000 TL EV YAPIM DESTEĞİ

Devletin çok sayıda yardım ödemesinden biri olan barınma yardımlarının amacı, ihtiyaç sahibi olan kötü ve sağlıksız koşullarda yaşayan ailelerin içerisinde bulundukları mağduriyetlerin giderilmesi. Doğrudan ödenmeyen yazılı başvuru yapılması gereken barınma yardımlarından yararlanmak isteyenlere ev yapımı için ayrı, tardilat bakım onarım ve eşyaları için ayrı ödemeler yapılıyor. 

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün öncülük ettiği barınma yardımlarında en büyük 40.000 TL ile betonarme ev yapacaklar için. 

Kendi arsası olan ancak yaşadığı ev kötü durumda bulunan vatandaşlar, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü birimlerine başvuruda bulundukları zaman bakanlık inceleme başlatacak. İncelemenin ardından onay çıkması durumunda 40 bin TL'ye kadar destek sağlanacak. Bu destek ile vatandaşların daha güzel ve kullanışlı evlerde yaşamaları sağlanacak. 

2021 YILI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

* Barınma yardımlarından Türk vatandaşı olanlar başvuru yapabilirler. 

* Bu desteklerin tamamı ihtiyaç sahibi ailelere ödenir. 

* Başvuruda bulunacak kişinin 18 yaşından büyük olması isteniyor. 

* Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara sağlanır. 

* Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olmalı. 

* Ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma.

BAŞVURULAR YAZILI

40.000 TL ev yapım desteği için başvuru yapacak olanlar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü - Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapacaklar. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)