Kiralar ve ev fiyatları tepetaklak olabilir! Emlak Konut 0.70 faiz oranı ve 240 ay taksitle 2. konut seferberliği başlayacak mı?

Ev fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken yaşanan yükselişi durdurmak adına Emlak Konut bir kere daha devreye giriyor.

Emlak Konut yeni konut seferberliği başlatıyor, sıfır evler taksitle satılacak

2022 senesinde konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken hükümet tarafından peş peşe yeni müdahaleler yapılmaya devam ediliyor. İlk olarak açıklanan 150 bin sosyal konut projesi ile TOKİ devreye girerken şimdi de Emlak Konut devreye giriyor. 

Hatırlanacağı üzere benzer bir kampanya 2017 senesinde yapılmış, düzenlenen konut seferberliği kampanyası ile Emlak Konut önderliğinde pek çok konut üreticisi firma düşük faiz ve taksitlerle ev satışına başlamıştı. Bugün son dakika açıklaması yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yeni konut seferberliği müjdesi verdi. 

EMLAK KONUT SEFERBERLİĞİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yapılan son dakika açıklaması ile Emlak Konut tarafından yeni konut seferberliği başlatılacağı ilan edildi. Konu hakkında açıklama Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı. Bakan Murat Kurum 1999 senesinde yaşanan Gölcük Depremi sonrasında yaşananlara atıfta bulunarak kentsel dönüşüm projelerinin önemine değindi. 

Kiralar ve ev fiyatları tepetaklak olabilir! Emlak Konut 0.70 faiz oranı ve 240 ay taksitle 2. konut seferberliği başlayacak mı?

Murat Kurum Türkiye'nin acilen depreme hazırlanması gerektiğini belirterek bu nedenle kentsel dönüşüm kira yardımı tutarına yüzde 30 zam yaptıklarını, yine kentsel dönüşüm kredisi için limiti 600 bin liraya çıkaracaklarını, kredi faiz desteğini ise 600 baz puana çıkartacaklarını söyledi. Emlak Konut seferberliği müjdesi veren Bakan Kurum Eylül ayını işaret etti. 

Kiralar ve ev fiyatları tepetaklak olabilir! Emlak Konut 0.70 faiz oranı ve 240 ay taksitle 2. konut seferberliği başlayacak mı? - Resim : 2

EMLAK KONUT GYO KONUT SEFERBERLİĞİ NEDİR, KİMLER YARARLANABİLİR, HANGİ ŞEHİRLERDE OLACAK?

Hatırlanacağı üzere 2017 senesinde de Emlak Konut tarafından benzer bir kampanya düzenlenmiş, ilk olarak Emlak Konut GYO bünyesinde satılan sıfır konutlar için sonrasında ise pek çok firmanın katılımı ile Türkiye geneline yayılmıştı. Düzenlenen kampanya ile o tarihte yüzde 0.70 vade farkı ve 240 ay taksitle sıfır konut satışı yapılmıştı. 

Emlak Konut tarafından düzenlenecek olan 3. konut seferberliği için henüz kampanya koşulları açıklanmazken, Bakan Murat Kurum söz konusu kampanyanın Eylül ya da en geç Ekim ayında başlayacağını söyledi. Bakan Kurum kampanyaya çok sayıda firmanın katılacağını, bu kampanya sayesinde kiralık ve satılık ev fiyatlarının düşeceğini belirtirken detayların önümüzdeki günlerde açıklanacağını dile getirdi.