EMLAK HABERLERİ

Konut Alacaklar ve Kiralayacaklar Dikkat!

Konut almak ya da konut kiralamak mı istiyorsunuz? Peki 2017 yılının ikinci yarısında konut fiyatları ne olacak? Konu ile ilgili bilgi haberin devamında.

Konut almak ya da konut kiralamak mı istiyorsunuz? Peki 2017 yılının ikinci yarısında konut fiyatları ne olacak? Konu ile ilgili bilgi haberin devamında.

Son zamanlarda konut fiyatlarındaki durum ile ilgili bilgi veren Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka kiralık konut fiyatlarında son 6 ayda % 7’lik bir düşüş gözlemlenirken satılık konut fiyatlarında ise % 14 oranında bir artış gözlemlendiğini söyledi. Maliyetlerin artmasından dolayı konut fiyatlarında da bir artış olmasının çok doğal bir süreç olduğunu söyleyen Mahmut Okka, piyasaların gidişatındaki durağanlık nedeni ile müteahhitlerin şu an için herhangi bir fiyat artışına gitmediklerini ancak konut satışında artış olması ile beraber müteahhitlerin de fiyat artışına gitmek zorunda olduklarını çünkü inşaat maliyetlerinin de bir yandan sürekli artış halinde olduğunu anlattı.

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Okka, bu nedenlerden dolayı düşük fiyat dönemi içinde konut alma planları olan kişiler için en uygun zamanın şimdi olduğunu söyledi ve doğru projeler ve doğru fiyat ile ev almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak olan inşaat firmalarının da bu dönemde doğru hamleler ve doğru fiyat politikası ile müşterileri rahatlıkla kendilerine çekebileceklerini söyledi. Türkiye’de ekonomik dalgalanmaların her zaman yaşanabileceğini belirten Mahmut Okka inşaat sektörünün her zaman çok kazandırdığını bu nedenle 2017 yılının ikinci yılında doğru hamlelerde bulunan hem inşaat sektörünün hem de konut almak isteyenlerin kazanabileceği bir dönem olduğunu belirtti.

Hürriyet Emlak Verileri Ne Diyor?

2017 mayıs ayında İstanbul’da metrekare fiyatları Hürriyet Emlak’a göre 4 bin 444 liraya yükselirken bu konuda en hızlı artış olan il ise Bursa oldu. Bursa ‘da artış oranı tam % 20 olarak belirlendi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir