Konut Alıcıları Artık Daha Bilinçli

Uzmanların açıklamalarına göre; konut alıcıları eskiye göre çok daha bilinçli ve alıcılar konut alırken ilk olarak inşaat firmasına güvenmek istiyor.
Konut Alıcıları Artık Daha Bilinçli

Uzmanların açıklamalarına göre; konut alıcıları eskiye göre çok daha bilinçli ve alıcılar konut alırken ilk olarak inşaat firmasına güvenmek istiyor.

Son yıllarda konut ve iş merkezleri projelerinin artması ile büyükşehirler dev şantiyelere dönüşüyor. Kendini kanıtlamış firmalar tercih edildiği için iş hacimleri her geçen gün daha da fazlalaşıyor.

Konut alıcılarının ilk olarak inşaat firmasına güvenmek istediğini vurgulayan YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, alıcının geçtiğimiz yıllara göre daha bilinçli olduğunu vurguladı.

Alıcı İnşaat Firmasına Güvenmek İstiyor

YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, alınacak konutun alıcı tarafından son dönemlerde daha fazla incelediğini ifade etti.

Çankaya: “Önceden konutun güneş alması, ısıtma sistemi, lokasyonu gibi detaylar dikkate alınırken, bunun yanında artık sosyal donatı alanlarından, mimarisine; yaşam standartlarını artıracak kurgulardan, yeşil alanın büyüklüğüne projenin her özelliğine dikkatle bakıyorlar. Ama en önemlisi projeyi hayata geçiren firmanın kimliği ve bugüne kadar yaptığı çalışmalar. Daha önce oldukça kötü olaylarla karşılaşan veya bu olaylara şahit olan alıcı; önüne belki de onlarca yıl ödeme planı getirilen konutu alırken ilk olarak firmaya güvenmek istiyor” ifadelerini kullandı.

Yıllarını inşaat sektörüne adamış firmaların güvenini de kazanarak, hep daha iyisini yapmak, farklı konseptler sunmak için çalışmalarını devam ettiren Osman Cem Çankaya, adını duyurmuş, tecrübe sahibi firmalar üstlendikleri sorumlulukla her geçen gün daha da iyi olmak için özveri ile çalıştıklarını vurguladı.

Satış ofislerine gelen ziyaretçilerle sohbette, köklü firmalar için duyulan güvenin alım kararı için olumlu etkisinin olduğunu, gözlemlerini ifade eden Osman Cem Çankaya, hayata geçirdikleri projelerde ev sahibi olan alıcılarının çoğunun duyulan güven nedeni ile tercih ettiklerini vurguladı.

İnşaat Firmasına duyulan güven ile ilgili açıklama yapan Osman Cem Çankaya:

“Şu an satış süreçleri devam eden Nefis Çankaya Evleri ve Koordinat Çayyolu projelerimizde ev sahibi olan alıcılarımızın çoğu, YP İnşaat’a duydukları güven nedeniyle projeleri tercih ettiklerini söylüyor. Bu bizim için oldukça gurur verici. Başarımız, ortaklarının tamamı mimar ve mühendislerden oluşan YP İnşaat’ın 20 yıldan bu yana yalnızca inşaat odaklı çalışmasının bir sonucu… Bizi tercih eden, bize güvenen, ekibimize inanan herkese sonsuz teşekkürler” dedi.