Konutta Yabancıların Gözdesi Antalya ve İstanbul Oldu!

Pandeminin olumsuz etkilerine rağmen yabancılara konut satışı devam etti. Türkiye genelinde yabancılara konut satışı Eylül ayı döneminde yüzde 26.1 oranında artış gösterdi. Yabancıların konut alımındaki tercihleri yine değişmedi. Yabancılara en çok konut satışı yapılan iller İstanbul ve Antalya oldu.

Konutta Yabancıların Gözdesi Antalya ve İstanbul Oldu!

Türkiye'den konut alan yabancıların sayısında Eylül ayında korona virüs salgınına rağmen artış yaşandı. Yabancıların gözdesi yine değişmedi. Yabancılara en çok konut satışı yapılan iller Antalya ve İstanbul oldu. 

YABANCILAR KORONA VİRÜS DİNLEMEDİ, EYLÜL AYINDA KONUT SATIŞ RAKAMLARI YÜZDE 26 ORANINDA ARTTI! 

Açıklanan rakamlara göre yabancılara konut satışı Eylül ayında hız kesmeden devam etti. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına rağmen Eylül ayında yabancılara konut satışı rakamı yüzde 26.1 oranında artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan verilere göre yabancılara Eylül ayında 5 bin 269 adet konut satışı yapıldı. 

Yabancıların gözdesi her zamanki gibi yine değişmedi. Eylül ayında yabancılar en çok konutu İstanbul'dan aldı. Eylül ayında yabancılar İstanbul'dan 2 bin 370 adet konut alırken bu ilimizi 1018 adet konut satışı ile Antalya ve 347 konut satışı ile Ankara takip etti. Yabancılar Eylül ayında Bursa'dan 239 adet konut, Bursa'dan 239 adet konut ve Mersin'den 191 adet konut satın aldı. 

RUSLARIN GÖZDESİ ANTALYA OLDU! 

Yapılan açıklamaya göre yabancılar en çok konutu İstanbul'dan alırken uyruklarına göre incelendiğinde ise Ruslar en çok Antalya'dan konut aldı. Türkiye'den en çok konut alan yabancılar İran vatandaşları olurken bu ülkeyi Irak ve Rusya izledi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)