Konya Büyükşehir Belediyesi'nden Merkez İlçe Selçuklu'da Satılık Konut İmarlı 6.613 Metrekarelik Arsa!

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün yayımlanan resmi ilana göre şehrin merkezi yerlerinden olan Selçuklu ilçesi sınırları içerisinde bulunan konut imarlı bir adet arsa ihaleyle satışa çıkarıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden Merkez İlçe Selçuklu'da Satılık Konut İmarlı 6.613 Metrekarelik Arsa!

Türkiye'de son dönemlerde inşaat sektöründe meydana gelen pozitif gelişmeler konut imarlı arsalara olan talebi yükseltti. İnşaat firmaları yeni konut projelerini inşa edebilecekleri arsalar ararlarken belediyeler de bu artan talepten istifade edebilmek için konut imarlı arsaları satışa sunmaya devam ediyorlar.

KONUT PROJELERİ İÇİN UYGUN ARSA

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün yayımlanan resmi ilana göre konut imarlı bir adet arsa satışa çıkarıldı. Konut projeleri için uygun olan arsa için 11 Ağustos tarihinde ihale gerçekleştirilecek. İhale Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı binasında saat 16:00'da yapılacak. İhalede Kapalı Teklif Usulü uygulanacak.

SATIŞA ÇIKARILAN KONUT İMARLI ARSANIN DETAYLARI BELLİ OLDU

Kayacık Mahallesi'nde bulunan arsa için ihale düzenleyecek olan Konya Büyükşehir Belediyesi ilgili arsa için de detayları kamuoyuna duyurdu. Buna göre konut imarlı olan arsa 6.613 metrekare büyüklüğünde bulunuyor. Konya Büyükşehir Belediyesi bu arsa için 3.307.000 TL'lik muhammen bedel belirledi.

Mülkiyeti Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan konut imarlı arsayı almak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin ihale saatinden önce 99.210 TL'lik geçici teminat bedelini ödemeleri gerekiyor. İhalede kapalı teklif usulü uygulanacağı için muhammen bedel ücretinin üzerinde en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanacak. Ancak komisyonun ihale salonunda bulunanlardan ikinci bir teklif alma hakkı da bulunuyor.

24 TAKSİTTE ÖDEME İMKANI

Öte yandan konut imarlı arsa için ödeme planı da açıklandı. Buna göre ihale bedeli 24 taksitte ödenebilecek ve ilk taksit peşin olarak ödenecek. Geri kalan 23 taksit 2 yıla yayılacak.

Emlak365.com