EMLAK HABERLERİ

Konya Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni Bakan Kurum Tarafından Gerçekleştirildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Toplu Temel Atma ve Açılış Töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Mevlana Meydanı projesinin önemine değinen Bakan Kurum Konya'ya yatırımlara devam edeceklerini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Toplu Temel Atma ve Açılış Töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Mevlana Meydanı projesinin önemine değinen Bakan Kurum Konya'ya yatırımlara devam edeceklerini söyledi.

Konya Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından gerçekleştirildi. Yapılan açılış töreni ile aralarında Mevlana Meydanı projesinin de olduğu çok sayıda eserin temeli atıldı, yapımı tamamlanan projelerin de açılış törenleri gerçekleştirildi. 

Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapılan törende konuşma gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Konya’yı dünyanın en güzel şehirlerinden biri yapmak için çalışmalara tüm hızı ile devam edeceklerini dile getirdi. 

KONYA MİLLET BAHÇESİ 108 BİN METREKARELİK DEV BİR ALANDA GERÇEKLEŞECEK! 

Millet bahçesi projeleri hakkında da bilgi veren Bakan Kurum “Millet bahçemizi, çocuklarımız için tenis kortu, basketbol sahası, satranç grubu, oyun alanlarıyla, yine gençlerimizin kitap okuyacakları millet kıraathanesiyle, göletiyle, Türk-İslam Bahçesi, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla Konya’mıza, Konyalı hemşehrilerimize armağan edeceğiz. Yatırım bedeli 44,5 milyon lira olan bu millet bahçemizi, 108 bin metrekarelik devasa bir alanda yapıyoruz. Projemizi inşallah bu yılın ağustos ayında tamamlayıp sizlerin, Konyalı hemşerilerimizin, gençlerimizin hizmetine sunacağız.

Yine bu millet bahçemizde, selatin camileri gibi kültürümüzü, medeniyetimizi yansıtan çok güzel bir camimizi de Konyalı kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. 23 metre kubbe çapıyla, 59 metre yüksekliğindeki 4 minaresiyle, açık avlusuyla birlikte 14 bin 400 kardeşimizin aynı anda saf tutacağı camimizin de temellerini bugün atıyoruz” diyerek projelerin Konya’ya hayırlı olmasını temenni etti. 

MEVLANA MEYDANI PROJESİ KONYA’YA DEĞER KATACAK! 

Tüm büyük şehirlerin ünlü meydanlara sahip olduğuna dikkat çeken Bakan Murat Kurum bugün temeli atılan Mevlana Meydanı Projesi ve çevre düzenlemelerinin şehrin çehresini değiştireceğini söyledi. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir