Konya'da Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına Hız Verildi! İki Ayrı Proje İle Konya'ya Yeni Konutlar İnşa Edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Birlik Holding iş birliği çerçevesinde yürütülen çalışmalar neticesinde Konya Şeker'in merkez kampüsü için kentsel dönüşüm projesi hazırlandı.

Konya'da Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına Hız Verildi! İki Ayrı Proje İle Konya'ya Yeni Konutlar İnşa Edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Birlik Holding iş birliği çerçevesinde yürütülen çalışmalar neticesinde Konya Şeker'in merkez kampüsü için kentsel dönüşüm projesi hazırlandı. Ayrıca Çumra'da bulunan atıl kantar sahası da sosyal konut alanı olarak projelendirilmesine yönelik çalışmalarda sona gelindi.

Konya'da klentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Birlik Holding ortak çalışması sonucunda Konya Şeker'in merkez kampüsünde kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirilecek.KONYA'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIKonya Şeker Fabrikası'na ait olan arazi üzerinde yapılacak kentsel dönüşüm projesiyle şehir içi trafiğin yoğunluğun azalması şeklindeki fayda nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi konuya ayrı bir önem veriyorlar.LÜKS KONUTLAR, AKILLI EVLER İNŞA EDİLECEKYapılacak olan projede lüks konutların ve akıllı evlerin inşa edilmesi planlanıyor. Bu konutların bir kompleks halinde planlanacağı bilgisine ulaşılırken bu yapının içerisinde sosyal alanlar, spor alanları, yeşil alanlar, ticaret alanları gibi kent yaşamının vazgeçilmezi yaşam alanları da yer alacak.SOSYAL KONUT PROJESİ DEVREYE GİRİYORÖte yandan Çumra Şeker'e ait olan eski kantar sahasının bulunduğu alan için de bir proje hazılrandı. Bu proje kapsamında da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Büyükşehir BelediyeBaşkanlığı'nın onayları ile bu alanda sosyal konutlar inşa edilecek.Emlak365.com


Yorumlar (0)