Kuşadası'nın Nüfusu 15 İlçeyi Geride Bıraktı, Emlak Fiyatları Uçuşa Geçti!

Korana virüs salgını sonrasında insanların kalabalık şehirlerden kaçarak daha sakin olan tatil beldelerine yönelmeleri ve uzaktan eğitim açıklaması ile yazlıklarında kalmaya devam etmeleri tatil beldelerinde emlak fiyatlarını katladı.

Kuşadası'nın Nüfusu 15 İlçeyi Geride Bıraktı, Emlak Fiyatları Uçuşa Geçti!

Türkiye'nin en gözde tatil beldeleri arasında yer alan Kuşadası tatil için gelen yazlıkçıların uzaktan eğitimi kararı alması ile beraber 15 ilçenin nüfusunu geride bırakarak rekor kırdı. 

Normal dönemlerde 117 bin olan Kuşadası nüfusu Ankara, İstanbul ve Bursa gibi illerden ilçeye gelen yazlıkçılar ile beraber 424 bine kadar ulaştı. Nüfusta yaşanan artış, yazlık evlere olan rekor talep ve yazlıkçıların geri dönmemesi üzerine nerede ise sıfıra yaklaşan boş konut sayısı ile ilçedeki emlak fiyatları yüzde 50'ye kadar arttı. 

GELEN VATANDAŞ DÖNMEDİ, KUŞADASINDA EMLAK FİYATLARI YÜZDE 50 ZAMLANDI! 

Özellikle de 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan kişilerin korana virüs salgınından kaçmak için tercih ettikleri Kuşadası'nda nüfus patlaması yaşandı. 

Kuşadası Davutlar Mahallesi, Kadınlar Denizi ve Sahil Sitesi bölgesi yazlık ev almak isteyenlerin denize yakın olması nedeni ile en çok tercih ettikleri yerlerin başında yer alırken bölgede hem kiralık hem de yazlık evlerin fiyatları nerede ise iki katına ulaştı. 

Geçen sene yaz döneminde bin 200 TL olan havuzlu dubleks bir villanın kirası bu dönem yoğun talep sonrasında 2 bin 500 liraya kadar ulaştı. Apartman dairelerinde ise en düşük kira bedeli bin 500 liraya fırladı. 

100 metrekarelik ortalama bir dairenin satış fiyatı geçen sene 400 bin lira olarak uygulanırken bu sene ise yarı yarıya zam görerek 600 bin liraya ulaştı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)