LİMAK Holding Kurucusu Nihat Özdemir: Kanal İstanbul Projesinin İhalesiyle İlgileniyoruz

LİMAK Holding'in kurucusu Nihat Özdemir, Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör'e açıklamalarda bulundu.

LİMAK Holding Kurucusu Nihat Özdemir: Kanal İstanbul Projesinin İhalesiyle İlgileniyoruz
LİMAK Holding'in kurucusu Nihat Özdemir, Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör'e açıklamalarda bulundu. Firmanın faaliyet alanlarına, pandemi sürecinde yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, konuşmasında Kanal İstanbul projesine ayrı bir parantez açtı.

KANAL İSTANBUL PROJESİ İÇİN ORTAKLIK TEKLİFLERİ VAR

Nihat Özdemir yapmış olduğu konuşmasında koronavirüs salgının ardından yurtdışından 2 milyar dolarlık iş aldıklarını bildirdi. Türk işadamları için pandeminin bir fırsat olduğunu vurgulayan Nihat Özdemir2022'de hızlı toparlanma, 2023'te ise eski günlerin geleceğini düşünüyorum, değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasının devamında Kanal İstanbul projesine ilgili olduklarını ifade eden LİMAK Holding'in kurucusu Nihat Özdemir pekçok ülkeden yatırım firmalarının ortak iş talebinde bulunduğunu söyledi. Özdemir sürecin değerlendirileceğini ifade ederek "Çin'den Avrupa'ya kadar pek çok ülkeden yatırımcı firmalar var. Bize 'beraber teklif sunalım' diyorlar. İhale şartnamesini bekliyoruz. Şartlar uygun olursa ortak bulup, ihaleye gireriz" dedi.

İSTANBUL'DA KONUT İNŞA EDECEĞİZ

Firmanın konut projeleri hakkında da açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, Sabiha Gökçen'in yakınında bulunan arazilere konut inşa edeceklerini duyurdu. İstanbul'da ki arazileri kendi projelerinde değerlendireceklerini ifade eden Özdemir "İlk kez Kuzey Makedonya'da konuta girdik. İstanbul'da da arazimiz var. 'Satacak mısınız' diye soran çok oldu. Kendimiz projelendiriyoruz, 60 lüks villa yapacağız." açıklamasında bulundu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)