Malatya'nın Arapgir İlçesinde Belediye Ortaklığı İle 100 Dönümlük Arazi Üzerinde Dev Konut Projesine Başlandı

Malatya'nın Arapgir ilçesinde ilçe belediyesinin mülkiyetinde bulunan taşınmazların kat karşılığında inşaat yapılmasına yönelik ihale gerçekleştirilmişti.

Malatya'nın Arapgir İlçesinde Belediye Ortaklığı İle 100 Dönümlük Arazi Üzerinde Dev Konut Projesine Başlandı

Malatya'nın Arapgir ilçesinde ilçe belediyesinin mülkiyetinde bulunan taşınmazların kat karşılığında inşaat yapılmasına yönelik ihale gerçekleştirilmişti. İhaleyi kazanan firma ile Arapgir Belediyesi arasında protokol imzalandı ve inşa edilecek konut projelerinin detayları da belli oldu.

Malatya'nın Arapgir ilçesinde belediyenin mülkiyetinde bulunan arsalar üzerinde çok önemli konut projelerinin yapımıiçin düğmeye basıldı. Bir süre önce taşınmazlarını kat karşılığında ihaleye çıkartan Arapgir Belediyesi ihaleyi kazanan firma ile protokol imzaladı.204 KONUT, 51 VİLLA VE 13 DÜKKAN İNŞA EDİLECEKİmzalanan protokolün ardından Arapgir'de inşa edilecek konut projeleri ile alakalı detaylar belli oldu. Buna göre ilçenin Şıhlar Mahallesi'nde bulunan bölgede 204 konut, 13 dükkan ve 51 villa yapılacak. Bu proje ile Arapgir ilçesinin çehresi tamamen değişecek ve modern bir yaşan alanı ilçeye kazandırılmış olacak.100 DÖNÜMLÜK ARAZİDE DEV PROJEArapgir Beledye Başkanı Haluk Cömertoğlu yapımına başlanan proje için bir açıklama yaparak, “Bu proje için yaklaşık 4 yıldır çalışıyoruz. Amacımız hem Arapgir'in konut sorununa neşter vurmak hem de ilçemizin yeni bir çehreye kavuşmasıydı. İnşallah bu proje tamamlandığında memleketine dönmek isteyen hemşehrilerimize oldukça huzurlu bir yaşam alanı sunmuş olacağız. 100 dönümlük bir arazi üzerine sıfırdan bir mahalle kuruyoruz. Burası ilçemizin cazibe merkezi olacaktır.” dedi.Konut projesinin sosyal donatılarla birleşeceği bilgisi edinilirken projede inşa edilecek konutların satış işlemlerinin ne şekilde olacağı hakkında ilerleyen günlerde bilgilendirme yapılması bekleniyor.Emlak365.com


Yorumlar (0)