Mansur Yavaş: Togo Kulelileri Ankara'nın Ciğerine Saplanmış Bir Hançerdir, Yıkacağız!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katılmış olduğu televizyon programının canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Togo Kuleleri yıkılacak mı sorusuna da yanıt veren Başkan Yavaş kendisine bir tezgah kurulduğunu, görevden alınması için kurulan tezgahın patladığını söyledi.

Mansur Yavaş: Togo Kulelileri Ankara'nın Ciğerine Saplanmış Bir Hançerdir, Yıkacağız!
Belediye Başkanı olarak seçildikten sonra yapmış olduğu hizmetler hakkında açıklamalar yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Mansur Yavaş kendisine yöneltilen soruları yanıtlarken bir döneme rüşvet iddiaları ile gündeme gelen Togo Kuleleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

TOGO KULELELERİ YIKILACAK MI?

Canlı yayında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Başkan Yavaş bir döneme damga vuran Sinan Aygün tarafından hayata geçirilen Togo Kuleleri projesi için asıl amacın farklı olduğunu iddia etti. ABB Başkanı Mansur Yavaş, amacın Togo Kulelerine ruhsat almak değil kendisini görevden almak olduğunu iddia ederek kurulan tezgahın patladığını iddia etti.

[video width="640" height="360" mp4="https://www.emlak365.com/wp-content/uploads/2021/04/togo-kuleleleri-aciklamasi.mp4"][/video]

Başkan Yavaş yapmış olduğu açıklamasında "Dert Togo Kuleleri'ne ruhsat almak değil Mansur Yavaş'ı görevden almaktı. Bizim hakkımızda irtikap şikayeti verildi. Dilekçeyi verdiler. Savcılık yazı yazdı mahkemeye. Bu konuda Sinan Aygün'ün zararı var mıdır diye sordu.

Yok cevabı geldi. Sonuçta şu anda Yargıtay kesin kararı verdi. Kararda normalde 20 bin metreye inşaat yapılması gerekirken yapılan inşaat 120 bin metrekare. Bizim belediyede para, hatır geçmez" diyerek kanun neyse onun uygulanacağını söyledi. Projenin Ankara'nın göğsüne saplanan bir hançer olduğunu belirterek kaçak olduğu belirlenen katların kesinlikle yıkılacağını söyledi.

Hatırlanacağı üzere Sinan Aygün tarafından yapılan açıklamalar ile Togo Kulelerinin kaçak olduğu bölümlerinin yıkılmaması adına kendisinden rüşvet istendiğini iddia etmiş, süreç yargıya taşınmıştı.
Yorumlar (0)