Meral Akşener'den Canlı Yayında Sert Eleştiri: Kanal İstanbul Bölgeyi Foseptik Çukuruna Dönüştürecek!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener özel bir televizyon kanalının canlı yayınında Kanal İstanbul projesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul ihalesi ne zaman, ilk kazma hangi tarihte vurulacak, Kanal İstanbul yapılacak mı?

Meral Akşener'den Canlı Yayında Sert Eleştiri: Kanal İstanbul Bölgeyi Foseptik Çukuruna Dönüştürecek!
Son dönemin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer alan Kanal İstanbul projesi hakkında Meral Akşener canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

MERAL AKŞENER'DEN SON DAKİKA KANAL İSTANBUL PROJESİ AÇIKLAMASI!

Meral Akşener canlı yayında yapmış olduğu açıklama ile "Sayın Erdoğan bu sözleri söyleyebilmek için partili Cumhurbaşkanı sistemini istedi. Sayın Erdoğan hep parlamenterleri kendisine bir ayak bağı olarak gördüm. Sorun yaşanan her yerde ben bir hata yaptım mı demedi başkalarını suçlayarak elini yıkayıp çıktı. Gelinen noktada sayın Erdoğan her şeyin yetkilisi ve sorumlusu. Ben demekten her zaman büyük bir zevk alıyor.

Kanal İstanbul sayın Erdoğan'ın şudur, budur, eleştirenlerin dediklerinin bazıları doğru, bir kısmı yanlışta olabilir önemli değil. Ama en önemlisi ne biliyor musunuz? Bu ülkenin sahibi arkadaş. Ruhu öyle, biz tebaayız. Dün konuşmasını dinledim. Siz kimsiniz, haşmetmeap Erdoğan'a karşı çıkıyorsunuz?

Su sorunu var. Tarım önemli. Pandemi ile biz ne gördük? Gıdaya erişimin, gıda üretiminin milli beka sorunu oldu. Ukrayna'dan ucuz buğday, Kanada'nın ucuz mercimek almanın ne kadar önemli olduğunu gördük. Ukrayna artık takasa başladı. Artık para ile gıda alınamayan bir yere gidiyoruz.

Türkiye su fakiri bir ülke. Türkiye iklim değişikliğinden en çok etkilenen ülkelerden biri. Kanal İstanbul bu konuların yerine konuşuluyor. Kanal İstanbul bize geçiş ücreti olarak ta bir şey getirmeyecek, bunu niye yaparsın. Orada, ormanı, tarım arazisini, köyü her şeyi ortadan kaldırıp, Marmaray ile bir foseptik çukuruna dönüştürecek bir projeyi neden yaparsınız?

Bu sadece cebi doldurmak, yakınlarına para aktarmak ile anlatılamaz. Bunun psikolojik olarak bir alanı olması lazım. Arkadaş bizim sahibimiz. Bu zihniyetin değişmesi lazım" diyerek projeyi eleştirdi.
Yorumlar (0)