EMLAK HABERLERİ

Metrekaresine Göre 2+1 ve 3+1 Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik evlere olan talep artmış durumda. Özellikle kendi evini yapmak isteyenler için prefabrik ev fiyatları yakından araştırılıyor. Bizlerde 2021 yılı itibariyle ortalama fiyat tablolarını sizlerle paylaşıyoruz.

Prefabrik evlere olan talep artmış durumda. Özellikle kendi evini yapmak isteyenler için prefabrik ev fiyatları yakından araştırılıyor. Bizlerde 2021 yılı itibariyle ortalama fiyat tablolarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kendi arsasına, memletine yada farklı şehirlerde alacağı arsalara prefabrik ev yapmak isteyenler maliyet hesabı yapıyorlar. 

Peki 2021 yılında prefabrik ev fiyatları ne kadar oldu? Konut fiyatlarında yaşanan maliyet artışları prefabrik ev fiyatlarını artırdı mı? En düşük maliyetle prefabrik ev yaptırmak istenirse ortalama kaç TL ödenmeli? Tüm bu soruları yazımızda değerlendik. 

2021 YILI PREFABRİK EV FİYATLARI

Koronavirüs salgın sürecinde müstakil, abhçeli ve prefabrik evlere olan ilgi çok yükseldi. 

Kendi evini yapma imkanı bulunan vatandaşların ilk tercihleri de prefabrik konutlar oldu. Hem daha ucuz olması hemde çok farklı modelde kaliteli prefabrik evlerin olması vatandaşların ilgisini yükseltti. Bu kapsamda ev fiyatlarını araştıran vatandaşlar için fiyatlar son bir yılda çok değişti. 

2021 yılında sıfır prefabrik ev yaptırmak isteyenler için ortalama fiyat aralıkları evin metrekaresine göre değişiyor. Kullanılacak malzemenin kalitesine göre fiyatlar daha bir miktar daha yükselebilir. Genel olarak fiyatlar ise şu şekilde;

2+1 şeklinde 55 metrekare prefabrik evler 65 bin TL ile 70 bin TL arasında.

2+1 şeklinde 75 metrekare prefabrik evler 75 bin TL ile 85 bin TL arasında.

3+1 şeklinde 85 metrekare prefabrik evler 85 bin TL ile 95 bin TL arasında.

3+1 şeklinde 120 metrekare prefabrik evler 115 bin TL ile 120 bin TL arasında.

İKİNCİ EL FİYATLARI DAHA UCUZ

Prefabrik ev alacaklar yada yaptıracaklar için daha uygun fiyatlara ikinci el seçeneklerde mevcut. İkinci el kullanılmış olduklarından dolayı evlerde fiyatlar belli bir oranda daha düşük olabiliyor. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir