Milli Emlak Genel Müdürlüğü Düzce'de 10 Adet Kamu Konutunu 100.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Satıyor!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Düzce'de 10 adet kamu konutu satışa çıkarıldı. Kamu konutlarının satış işlemleri 14 Eylül'de açık teklif usulü ile yapılacak olan ihale ile gerçekleştirilecek.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü Düzce'de 10 Adet Kamu Konutunu 100.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Satıyor!

Türkiye'de Hazine'ye ait olan kamu konutlarının ekonomiye kazandırılıp devlet mülkiyetinden çıkartılmasına yönelik satış işlemlerine devam ediliyor. Kamu konutlarının satış işlemlerinde organizasyonu yapmak ve satışı gerçekleştirmek için yetkilendirilen Milli Emlak Genel Müdürlüğü yeni ilanlarla vatandaşlara kamu konutu satış ihalelerini duyurmayı sürdürüyor.

10 ADET KAMU KONUTU SATILIYOR

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son resmi ileana göre Düzce'de bulunan 10 adet kamu konutu ihaleyle satışa çıkarıldı. Bu konutların satışı için 14 Eylül 2020 tarihinde saat 09:30'da açık teklif usulü ile ihale yapılacak. Büyük ilgi görmesi beklenen ihale Düzce Valiliği'nde bulunan Milli Emlak Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan kamu konutları ile alakalı detaylı bilgiler de kamuoyuna duyuruldu. Düzce'nin merkezinde yer alan konutlar Cedidiye, Yeşiltepe, Çamlıevler ve Esentepe mahallelerinde bulunuyorlar. Konutların büyüklükleri 100 metrekare ile 114 metrekare arasında değişirken tahmini satış bedelleri de 100.000 TL ile 128.000 TL arasında olduğu bildirildi.

KDV ALINMAYACAK EMLAK VERGİSİNDEN MUAF TUTULACAK!

İhale sonucunda yapılacak olan satış işleminde kanun gereği KDV alınmayacak. Ayrıca bu kamu konutları 5 yıl boyunca emlak vergisinden muaf tutulacak.

Emlak365.com