Milli Emlak Genel Müdürlüğü Samsun'da 26 Adet Kamu Konutunu 85.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Satışa Çıkardı!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından kamu konutlarının satışına devam ediliyor. Yayımlanan son ilana göre Samsun'da bulunan 26 adet kamu konutu satışa çıkarıldı.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü Samsun'da 26 Adet Kamu Konutunu 85.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Satışa Çıkardı!

Türkiye'de kamu konutlarının satışına yönelik Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Son yayımlanan ilana göre Samsun'da 26 adet kamu konutu satışa çıkarıldı.

SAMSUN'DA 26 ADET KAMU KONUTU SATILIYOR

İhale ile gerçekleşecek olan satışlarda yeni sahipleri belli olacak kamu konutları için tahmini satış bedelleri belirlendi. Samsun'da bulunan 26 adet kamu konutu 85.000 TL ile 170.000 TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıkarıldı.

Kamu konutlarından satın almak isteyen gerçek veya tüzel kişiler ihalede belirlenen satış bedelinin üzerinde en yüksek teklifi vererek konutların gerçek sahipleri olacaklar. Ayrıca şu anda kamu konutlarında oturan vatandaşlara ihalede öncelik hakkı da tanınacak.

KOLAY ÖDEME İMKANI

İhaleyi kazanan vatandaşlara Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından ödeme kolaylığı da tanınacak. Buna göre ihaleyi kazanan vatandaşlar ihale bedelinin yüzde 25'ini peşin geri kalan kısmını ise yasal faizleri ile birlikte 2 yılda taksitler halinde ödeyebilecekler.

Öte yandan kamu konutlarını satın almaya hak kazanan vatandaşlar 5 yıl süreyle emlak vergisinden muaf tutulacaklar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)