Milli Emlak Müdürlüğü 95 Bin TL'ye, 100 Bin TL'ye ve 110 Bin TL'ye 2+1, 3+1 Daire Satıyor

Hakkari Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı.

Milli Emlak Müdürlüğü 95 Bin TL'ye, 100 Bin TL'ye ve 110 Bin TL'ye 2+1, 3+1 Daire Satıyor
Hakkari Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Kurum gün içerisinde yayımladığı duyurusunda Mart ayının sonlarına doğru bir ihale gerçekleştireceğini ve konut satışı yapacağını ilan etti. İşte ihale detayları.

KAMU KONUTLARI SATIŞA ÇIKARILDI

Yayımlanan ihale duyurusunda satışı yapılacak konutların durumlarına ilişkin bilgiler yer aldı. Kurum satışı yapılacak konutların Hakkari İli, Merkez İlçesinde bulunduğunu duyurdu. Konutların 2+1 ve 3+1 dairelerden oluştuğunu bildiren Hakkari Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü konut fiyatları için muhammen bedel fiyatları açıkladı.

Satışı yapılacak konutlar için en düşük belirlenen ücret 95 bin TL oldu. Listede yer alan en pahalı muhammen bedele sahip olan konutun fiyatı ise 110 bin TL olarak açıklandı. İşte İl Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan muhammen bedel listesi ve konutlara ilişkin tüm ayrıntılar.Muhamemn bedel fiyatları ilan edilen konutların nasıl satılacağına ilişkin yapılan bilgilendirme açıklamasında,"Hakkari İli, Merkez İlçesinde bulunan ve yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmazlar (Kamu Konutları); karşılarında belirtilen tarih ve saatinde Hakkari Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binasının 2. Katında Toplantı Salonunda oluşturulacak komisyon huzurunda; taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile ayrı ayrı ihalesi yapılacaktır." bilgisi verildi.

EV ALMAK İSTEYENLERİN YAPMASI GEREKENLER

Hakkari'de yer alan kamu konutlarının satışı için başvuruda bulunacak olanlar Hakkâri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 1. Katında Milli Emlak Müdürlüğüne gidecekler. Burada ihale şartnamesine ulaşacak olan vatandaşlar ilk olarak ücretsiz bir şekilde ihale şartnamesini inceleyecekler.

İhale şartnamesinde yer alan şartları sağlayan vatandaşlar ikinci işlem olarak konutlar için belirlenen muhammen bedel ücretini ödeyip makbuzunu kuruma teslim edecekler. Makbuz teslimi sırasında Hakkari Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü'nün başvuru için talep ettiği diğer evraklarda derlenecek.

Makbuz ve evrakları kuruma teslim edenler ihaleye katılım sağlayacaklar. İhale sürecinde en yüksek teklifi verenler ise konutun satın alma hakkını alacaklar. Daha sonra il milli emlak müdürlüğü ile devir teslim işlemleri tamamlanacak. Kamu konutu satışlarında bir diğer olanak ise bazı bankaların özel kredi olanaklarının olması.
Yorumlar (0)