Milli Emlak Müdürlüğü'nden Çoklu Lojman Satış İlanı! 60, 84 ve 120 Ay Taksitle

Milli Emlak Müdürlüğü Hatay'da yer alan bazı komu lojmanlarının satılacağını duyurdu. Bu satış işlemleri için ihale düzenleyecek olan Milli Emlak Müdürlüğü, müşterilerine ödeme kolaylığı sunuyor. Müşteriler talep etmeleri durumunda lojmanları belli bir oranda peşinat ödemesi ve geri kalan tutarın ise taksitle ödenmesine imkan sağlıyor.

Milli Emlak Müdürlüğü'nden Çoklu Lojman Satış İlanı! 60, 84 ve 120 Ay Taksitle

Eylül ayının son günleri itibariyle yeni bir kamu lojmanı satışı için ilan yayımlandı. 

Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda Hatay'da yer alan bazı lojmanların satışının yapılacağı ilan edildi. Toplam 12 adet konut satışı yapacak kurum, sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin detayları kamuoyu ile paylaştı. 

MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KAMU KONUTU SATIŞI

Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün Resmi İlan Portalı üzerinde yer alan ilanına göre söz konusu konut satışları için ihale Ekim ayında yapılacak. Bu zamana kadar vatandaşlar lojmanların alımı için başvurularını kuruma bildirebilecekler. Milli Emlak Müdürlüğü konut satışlarına dair yayımladığı basın açıklamasında ihale tarihine ve satışlara dair şu bilgileri verdi. 

"Tapu bilgileri ile taşınmaz özellikleri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait kamu konutlarının/bağımsız bölümlerin karşılarında belirtilen tarih ve saatinde Hatay Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Kışlasaray Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. Hatay Valiliği  B Bolk Kat:2 ANTAKYA HATAY adresinde, Milli Emlak Müdürlüğünde oluşturulacak Komisyon huzurunda;  2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı satış ihalesi yapılacaktır."

SATIŞ FİYATI

Hatay Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Defne İlçesi Çekmece Mahallesinde yer alan konut satışları için yayımladığı fiyat listesinde en düşük 150 bin TL'ye konut satışı olacağını duyurdu. Bunun yanında konut satışlarında fiyatlar 290 bin TL'ye kadar yükselecek.

Bu konutlardan ev alacak olan vatandaşlar için sunulan ödeme planları; En az yüzde yirmisi peşin, kalanı beş yılda ve altmış taksitle, En az yüzde yirmi beşi peşin, kalanı yedi yılda ve seksen dört taksitle, En az yüzde otuzu peşin, kalanı on yılda ve yüz yirmi taksitle, ödenebilir.

İHALE BİLGİLERİ

Lojman satışları için başvuru yapacak olan vatandaşlar için ihale tarihi 10 Ekim olarak açıklandı. İhale ve başvuru adresi ise Kışlasaray Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. Hatay Valiliği olarak duyuruldu.

Emlak365.com

Yorumlar (0)