Milli Emlak Yeni İlanlar Yayımladı! Ucuz Ev Satın Almak İsteyenler İçin Kamu Konutları Lojman Satışları Devam Ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı kamu konutu satış ilanları yayımlamaya devam ediyor.

Milli Emlak Yeni İlanlar Yayımladı! Ucuz Ev Satın Almak İsteyenler İçin Kamu Konutları Lojman Satışları Devam Ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı kamu konutu satış ilanları yayımlamaya devam ediyor. Lojman satışları için ekspertiz işlemleri tamamlanan kamu konutları il / ilçe Milli Emlak Dairesi Başkanlıkları tarafından verilen ilanlarla emsallerine oranla çok daha ucuz fiyatlarla satışa sunuluyor. Kamu konutları yanı sıra dükkan, arsa, tarla, bahçe ve işyeri satış ilanları da yayımlanıyor.

Devletin ucuz konut satış ilanları tüm hızı ile yayımlanmaya devam ediyor. İSTANBUL'DA YENİ LOJMAN SATIŞ İHALESİ İLANI YAYIMLANDI! 85 KAMU KONUTU SATIŞA SUNULUYORİlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından birinci eylem planı içerisinde açıklanan 50 bin kamu lojman satışı büyük yankı uyandırmış, hem lojmanlarda oturan memurlar hem de ev sahibi olmak isteyen kişileri heyecanlandırmıştı. Lojman satışları hakkında ilk etapta 2020 yılı için 5 bin lojmanın satışa sunulacağı, ekspertiz işlemleri yapılarak değerleri belirlenen lojmanların illere göre Milli Emlak Daireleri tarafından ihale yöntemi ile satışa sunulacağı ilan edilmişti. Bu kapsamda ilanlar yayımlanmaya devam  ederken konu hakkında verilen son ilanlardan biri de İstanbul Çevre Ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından verilen ilan oldu. 

Aralarında Eyüpsultan, Bakırköy, Şişli, Büyükçekmece, Fatih, Beşiktaş, Bayrampaşa ve Arnavutköy ilçelerinin yer aldığı çok sayıda bölgede 85 adet kamu konutu satışa sunuldu. 31 Ağustos 2020 tarihinde düzenlenecek olan ihalede en düşük fiyat 30 bin lira olarak belirlenirken en yüksek satış fiyatı ise 240 bin lira olarak ilan edildi. Satışlar hakkına detaylı bilgiye aşağıda yer alan ekli haberler bölümümüzden ulaşabilirsiniz. Emlak365.com


Yorumlar (0)