Milli Emlak’tan İzmir’de Daire Satışı! 215 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar

İzmir Milli Emlak Daire Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile arsa, bağ, mesken satışı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda, satışı yapılacak olan konutlar için fiyatların 215 bin TL’den başladığı ilan edildi.

Milli Emlak’tan İzmir’de Daire Satışı! 215 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
Yeni hafta başı itibariyle kamu kurumlarının daire satış ilanları yenilendi. Yeni duyuru yayımlayan kurumlardan bir tanesi de İzmir Milli Emlak Daire Başkanlığı oldu. Kurum kendisine ait duyurusunda daire satışlarının dışında arsa ve bağ nitelikli taşınmazlarda satacağını ilan etti.

Emlak365.com olarak bizlerde kamu kurumlarının gayrimenkul satışları kapsamında İzmir Milli Emlak Daire Başkanlığı’nca ilan edilen listenin detaylarını derledik. İzmir’de gayrimenkul almak isteyenler için sunulan tüm olanaklar haberimizde.

KAMU KURUMLARINDAN GAYRİMKUL SATIŞ İLANI

İzmir Milli Emlak Daire Başkanlığı yayımladığı duyurusunda tam hisseli arsa, belli bir oranda hisseli arsa, bağ, mesken ve işyeri satışı yapacağını duyurdu. Satışa çıkarılan arsaların özellikleri konut imarlı arsa, sosyal kültürel tesis alanı arsa, ticari alanlı arsa olarak bildirildi. Satışlar için bir tablo yayımlayan kurum tabloda gayrimenkul özellikleri ile birlikte satış fiyatına dair bilgi verdi.

Satışa Çıkarılan Konutların ÖzellikleriGayrimenkul Satış İlanı

Gayrimenkul satışlarına ilişkin İzmir Milli Emlak Daire Başkanlığı duyurusunda ihale tarihi ve ihalenin nasıl yapılacağına ilişkin bilgi verdi. Kurum satışlara dair “Yukarıdaki TABLO A ve TABLO B de belirtilen taşınmazlar, 2886 sayılı kanunun 45. maddesine göre satış ihaleleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Anadolu Caddesi 41/2 Bayraklı/İZMİR adresindeki binasının giriş katında bulunan ihale salonunda komisyon huzurunda belirtilen gün ve saatte yapılacaktır.” açıklamasında bulundu.

İHALE İŞLEMLERİ VE BAŞVURU SÜRECİ

Tabloda yer alan gayrimenkuller için düzenlenecek ihaleye dahil olacak olan vatandaşlar başvurularını 20 Nisan tarihine kadar yapacaklar. İzmir Milli Emlak Daire Başkanlığı duyurusunda ihale tarihine kadar başvuru işlemlerinin devam edeceğini duyurdu.

İhale başvuruları için vatandaşlar kurumdan şartname alacaklar. Başvurular ise şartname esaslarına göre yapılacak. Şartnamede yer alan başvuru evraklarını derleyecek olan vatandaşlar, bu evrakların arasına tabloda yer alan muhammen bedellere göre ödeyecekleri geçici teminat bedellerine dair makbuzu da ekleyecekler.

İHALE SONRASI İŞLEMLER

Geçici teminat bedeli sonrası, evrakları kuruma teslim eden vatandaşlar 20 Nisan tarihinde ihaleye dahil olacaklar. İhaleye dahil olanlar daha sonra ihale tarih ve saatinde tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi sunanlar gayrimenkulleri almaya hak kazanacaklar.
Yorumlar (0)