Muğla Marmaris ve Konya'da Satılık PTT Lojmanları

PTT Genel Müdürlüğü'ne ait olan taşınmazlar ihale ile satılacaklar.

Muğla Marmaris ve Konya'da Satılık PTT Lojmanları

PTT Genel Müdürlüğü'ne ait olan taşınmazlar ihale ile satılacaklar. Öncelikli satış hakkına göre yapılacak satışlara dair detaylar ve saışa çıkarılan konutlar için belirlenen muhammen bedeller haberimizde. Şubat 2021 dönemi PTT'den satılık lojman ilanları.

PTT iki farklı şehirde yer alan ve kendisine ait olan kamu konutları ile işyeri için satış ilanı yayımladı. Muğla'nın Marmaris İlçesinde yer alan 2 adet kamu konutu ile arazi satışının tanında Konya'nın Taşkent İlçesinde yer alan daire ve işyerleri ihaleye çıkarılacak. Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek ihalelere dair genel bilgiler şu şekilde;SATIŞI YAPILACAK OLAN GAYRİMENKULLERPTT Muğla'nın marmaris İlçesinde İçmeler Mahallesinde yer alan kamu konutlarını satacak. PTT genel Müdürlğüne ait olan bu daireler öncelikli satış hakkı kapsamında ilana çıkarılacak. Eğer konutun içerisinde yer alan personeller konutu almak isterlerse öncelik hakkı onların olacak. Ancak ilgili personeller konutu almak istemezlerse satış herkese açık yapılacak. Bunun dışında kurum birde arazi satışı gerçekleştirecek. 

PTT Genel Müdürlüğü'nün Konya ili Taşken İlçesi Şıhlar Mahallesinde yer alan gayrimenkulleri de satışa çıkarılacak. Kurum yayımladığı duyurusunda "İli, İlçesi, Mahalle, Ada, Parsel, Yüzölçümü, muhammen bedeli ile geçici teminat bedeli yukarıda yazılı olan taşınmazların kapalı teklif açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır." bilgisini verdi. (Tablo aşağıdadır) Bu kapsamda vatandaşlar aşağıda ki tabloya göre başvuruda bulunabilecekler. 

İHALELERE BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?Söz konusu ihaleler için başvuru işlemleri iki aşamada tamamlanacak. Birinci aşama da vatandaşlar ihale şartnamesinde yer alan başvuru evraklarını toplayacaklar, ikinci aşamada ise muhamen bedele göre geçici teminat bedelini ödeyecekler. Daha sonra geçici teminat bedeli makbuzu ve diğer evraklarla kurumlara bizzat başvuruda bulunacaklar. İhalelere ilişkin şartnameler ve diğer bilgiler mesai saatleri içinde Marmaris Milli Emlak Müdürlüğü ve Konya PTT Başmüdürlüğü / Yapı ve Teknoloji Müdürlüğünden görülebilecek.Emlak365.com

Yorumlar (0)