Muğla Ortaca ve Dalaman'da Yer Alan Sığla Ormanlarının Kesin Korunacak Alanları Yeniden Belirlendi

Resmi Gazete'de yer alan karar kapsamında Muğla'nın Ortaca ve Dalaman İlçe sınırları arasında yer alan Sığla Ormanlarının kesin korunacak alanlarının sınırları yeniden belirlendi.

Muğla Ortaca ve Dalaman'da Yer Alan Sığla Ormanlarının Kesin Korunacak Alanları Yeniden Belirlendi
Resmi Gazete'nin yeni sayısında Muğla'nın iki ilçesinde yer alan Sığla Ormanının kesin korunacak alan sınırı yeniden belirlendi. Yayımlanan düzenleme ile kesin korumaya dair alınan karar ve yeni sınırlar için krokiler paylaşıldı.

RESMİ GAZETE'DE KESİN KORUNACAK ALAN SINIRLARI YENİDEN YAYIMLANDI

03 Nisan 2021 Tarihli ve 31443 Sayılı Resmi Gazete'de, Sığla Ormanlarına ilişkin "Muğla İli, Ortaca ve Dalaman İlçeleri Sınırları İçerisinde 23/4/2020 Tarihli ve 2476 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Tescil ve İlan Edilen Ortaca-Dalaman Sığla Ormanları Kesin Korunacak Hassas Alanının Sınırlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3758)" karar yayımlandı.

Bu karar kapsamında

Muğla İli, Ortaca ve Dalaman İlçeleri sınırları içerisindeki koruma alanı genişletilmiş oldu. İşte Resmi Gazete'de yer alan o karar.Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda, "Muğla İli Ortaca ve Dalaman ilçeleri sınırları içerisinde 23/4/2020 tarihli ve 2476 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile tescil ve ilan edilen Ortaca-Dalaman Sığla Ormanları Kesin Korunacak Hassas Alanının sınırlarının ekli kroki ve listede gösterildiği şekilde yeniden belirlenmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesi gereceğince karar verilmişti" ifadeleri yer aldı.
Yorumlar (0)