Müjde! Yeni Havalimanı Haziran Ayında Açılıyor

Türkiye'nin her şehrine havalimanı yapmak üzere yola çıkan Ulaştırma Bakanlığı mevcut hava limanlarında da iyileştirme yaparak yolcu kapasitesini arttırmayı sürdürüyor. Bunlardan biri de Siirt Havalimanı olarak öne çıkıyor. AK Parti Siirt İl Kongresi kapsamında konuşma yapan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen havalimanı açılış müjdesi şehirde büyük yankı uyandırdı. Cumhurbaşkanı tarafından verilen müjdenin ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konu hakkında detayl
Müjde! Yeni Havalimanı Haziran Ayında Açılıyor

Türkiye'nin her şehrine havalimanı yapmak üzere yola çıkan Ulaştırma Bakanlığı mevcut hava limanlarında da iyileştirme yaparak yolcu kapasitesini arttırmayı sürdürüyor. Bunlardan biri de Siirt Havalimanı olarak öne çıkıyor. AK Parti Siirt İl Kongresi kapsamında konuşma yapan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen havalimanı açılış müjdesi şehirde büyük yankı uyandırdı. Cumhurbaşkanı tarafından verilen müjdenin ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konu hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.

Siirt Havalimanı Haziran Ayında Açılacak

Türkiye'de hizmet veren havayolu şirketlerinin sayılarının artması ile beraber ucuz uçak bileti satışlarının gerçekleştirilmesi artık pek çok kişinin özellikle de uzun mesafeli yolculuklar için uçağı tercih etmesine neden oluyor. Sürekli olarak artan havalimanı sayısı da sektörün büyümesinde önemli bir katkı payı sağlıyor. Bunlar arasında yer alan Siirt Havalimanı açılışı için geri sayıma başlandı.

Müjde! Yeni Havalimanı Haziran Ayında Açılıyor

İlk Olarak 1998 Yılında Hizmet Vermeye Başlamıştı

Hatırlanacağı üzere Siirt Havalimanı ilk kez 1998 yılında hizmet vermeye başlamıştı. Ancak pistin yetersiz kalması ve uçuş güvenliği açısından risk yaratması nedeni ile havalimanı geçici süreli olarak kapatılmıştı. Havalimanına ILS sistemi kurulması ve pistin uçuşa hazır hale getirilmesi için yapılan çalışmalarda sona gelindi. Böylelikle eskiden sadece küçük gövdeli uçakların iniş yapabildiği havalimanı artık büyük gövdeli uçakların da inişine açılmış olacak.

Pistin her iki ucuna da her biri 90 metre olan iki adet stopway sistemi mote edilirken pistte yer alan kırık, çatlak ve hasarlı yerlerin de tespit edilerek tamiratlarının yapıldığı dile getirildi. Havalimanı çevresine son olarak güvenlik telleri çekilmesi çalışmaları devam ederken tüm çalışmaların Haziran ayına kadar tamamlanacağı ve hava limanının Haziran ayı itibari ile uçak seferlerine başlayacağı duyuruldu. Kaynak: emlak365.com